hír
Több mint egy évtized után először kapott meghívást magyar film a nagy presztízsű tokiói versenybe. Ázsia egyik legfontosabb filmes eseményét, a 31.…
továbbhír
A Varsói Nemzetközi Filmfesztivál közönsége is megismerkedhet a párnaarcú szobatárs történetével, valamint a szerelemről szóló meditatív animációs…
továbbhír
Vasárnap véget ért a III. Ars Sacra Filmfesztivál, amely idén a budapesti Tabán Artmoziban zajlott. A negyvennégy versenyprogramban szereplő film…
továbbhír
A 18-35 éves korosztályt megszólító pályázatban a filmrendezőket arra kérik, hogy saját rövidfilmjükben mutassák be, mit jelent számukra az Európai…
továbbhír
Első alkalommal fordul elő, hogy egy magyar alkotás nyitja meg a CinEast Fesztivált Luxemburgban. A megtiszteltetés a Ruben Brandt, a gyűjtő című…
továbbhír
Októberben két nemzetközi fesztiválra is meghívást kapott a Liza, a rókatündér rendezőjének új filmje, az X – A rendszerből törölve. A szövevényes…
továbbhír
A mozi „születési helyén”, Lyonban megrendezett fesztivál a restaurált filmek legjelentősebb európai seregszemléje. Idén már ötödik alkalommal kerül…
továbbhír
Az emberi lét körfogását mutatja be animációs formában Klingl Béla új kisfilmje, a reMake. A KGB Stúdió berkeiben készült kisfilm csütörtök délelőtt…
továbbhír
Ismét összeállt a nyerő csapat, Deák Kristóf és Szamosi Zsófia, vagyis az Oscar-díjas Mindenki rendezője és főszereplője egy történelmi drámán…
továbbhír
Nemes Jeles László Napszállta című alkotásának ítélte a legjobb film díját a nemzetközi filmkritikusok szövetsége, a FIPRESCI zsűrije Velencében. A…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié