hír
A Filmvilág legfrissebb számában többek között a japán moziról, a hegymászó-filmekről, a hollywoodi fantáziáról és a lengyel filmekről is…
továbbhír
A júliusi Filmvilágban szó esik a youtube-ról, Hollywood-ról, és Wes Andersonról is.
továbbhír
Meghalt Ahna Capri magyar születésű színésznő, aki A sárkány közbelép című filmben Bruce Lee partnere volt - tudatta az MTI. A színésznőt 66 évesen…
továbbhír
Az AXN tévécsatorna, a Sony Pictures Entertainment csatornája meghirdeti a III. AXN Filmfesztivált, amelyre 18. életévüket betöltött professzionális…
továbbmagazin
Íme megjött, elindult, beindult: Magyarország legszimpatikusabb filmfesztiválja, újra. Nem a legnagyobb, nem a legnagyszabásúbb - de a legtöbb szive…
továbbhír
Egy kudarcba fulladt próbálkozás után, most úgy tűnik mégis sikerül Sas Tamásnak leforgatnia a Szerelemtől sújtva amerikai változatát, húzónevekkel,…
továbbhír
Papírforma szerint Hollywood mindig jó előre sikeresnek minősíti önmagát, miután a stúdiók gondoskodnak arról, hogy elegendő nagyszabású filmterv…
továbbhír
Két héttel az év vége előtt úgy tűnik, a hazai amerikai jegybevétel túltesz a tavalyi 9,27 milliárd dolláron, és megközelíti a 9,4 milliárdot, írja…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié