Joe Eszterhas

Hollywood, forgatókönyvírás, Joe Eszterhas.

hír

Karácsonyi filmajándékok a NAVA-tól - januárban is!

77 év magyar filmjeit és televízófelvételeit láthatja ingyen a közönség december 31-ig akár otthonról is a Nemzeti Audiovizuális Archívum internetes…

tovább

hír

Munkában a Természetfilm.hu

Úgy tűnik, hogy a Természetfilm.hu alkotóműhelynek az elmúlt években folytatott munkája meghozta az eredményét, ugyanis a normatív pontok után…

tovább

hír

Vizsgafilmek a NAVA-n

Huszonöt darab, a Színház és Filmművészeti Egyetemen 1955-1976 között készült vizsgafilmmel bővítette tárát a NAVA.A filmek szabadon…

tovább

hír

Hol tart az audiovizuális archívum?

A jövő évi tervekben az audiovizuális kultúra oktatási célú felhasználásának elterjesztése, illetve további különgyűjtemények bevonása szerepel.

tovább

magazin

Vasárnap: a Szemle Nagy Eseménye

A tudományos-ismeretterjesztő filmek a fesztiválok underdogjai, a dokumentumfilmeknél sokkal kevesebb figyelmet kapnak, jegyet alig váltanak rájuk.…

tovább

magazin

Az ajtó: Szimpla átirat

Hatéves csöndjét törte meg az Oscar-díjas Szabó István filmrendező Szabó Magda több tucat nyelvre lefordított Az ajtó című regényének…

tovább

magazin

Hollywood Animal

Pár hónappal ezelőtt, nagy felzúdulást keltve jelent meg a botrányfilmjeiről és csillagászati gázsijairól elhíresült magyar származású hollywoodi…

tovább

hír

Vízipóló a filmvásznon

„Vér a vízben” néven vált ismertté a hidegháború alatt, 1956-ban, lezajlott szovjet-magyar vízilabda meccs, amelyet Joe Eszterhas forgatókönyvíró és…

tovább

magazin

Hollywoodi Ablak-Zsiráf 1.

Hollywoodban a forgatókönyvíró okos lehet, de szép soha. Akár nagy pénzeket is csinálhat, de kreatív kontrollal nem rendelkezik. A bukott film…

tovább

magazin

Magyarország 2011: És mégis forog... ha forgattok

A Tarr Béla produceri irányítása alatt, sok neves magyar rendező közreműködésével létrejött szkeccsfilm nem film. Éppen ezért ez az írás nem…

tovább

hír

Hollywood és a dohányzás

Az ötvenes években menő, három évtizeddel később viszont már gyilkos szokás volt a dohányzás, legalábbis a hollywoodi filmek szerint. Az álomgyár…

tovább

magazin

Szombat: A prűd oroszok bevágtak egy lovasrohamot

Dokumentumfilm dokumentumfilm hátán szombaton a Szemlén. Tárgyilagos témákhoz tárgyilagos tájékoztatás.  

tovább

hír

Andy Vajna az '56-os olimpiáról

Andy Vajna két filmmel ered az 1956-os melbourne-i olimpián történtek nyomába: a Freedom's Fury - A szabadság dühe című dokut…

tovább

magazin

Rövidfilmek a Szemlén: Nincs itt senki

Az utóbbi évek rövidfilmjei akkora sajtót és nyilvánosságot kaptak, hogy a 2012-es Szemle filmjei egyértelműen csalódásnak tűnnek utána. Nincsen…

tovább

magazin

Szabadság, Szerelem

Fegyverropogás és bombarobbanás verte fel a Józsefváros vasárnapi csendjét: a Szabadság, szerelem akciójeleneteit rögzítette Vic Armstrong…

tovább

magazin

Péntek: El voltam foglalva a tapsolással

Rövidfilmeket nézni kell, mert nem nézi őket senki, kábé ez lett a napomnak a tanulsága, de remélem nem az fog senkinek lejönni belőle, hogy okkal.…

tovább

magazin

Goda Krisztina: Szabadság, szerelem (2006)

Miután csütörtök délután megtekintettük Andy Vajna grandiózus, ötvenhatos forradalmat feldolgozó Szabadság, szerelem című opuszát, péntek reggelre…

tovább

magazin

Dokfilmek a Szemlén: Az általánosításoktól távol

Magyarországon élő muzulmánok, Bánki tavon fesztiválozó cigányok, magyar-szovjet barátság, feloszlott punkzenekar, karizmatikus íróegyéniség - a…

tovább

magazin

Treatment és szinopszis

A forgatókönyvíró szakmát egyik talán leginkább megosztó kérdés, hogy milyen a jó treatment. Milyen hosszúnak kell lennie, mit tartalmaz pontosan,…

tovább

hír

Új, független és plurális rendszerre van szükség

Tarr Béla egy független filmes alapítványra tett javaslatot, a Filmalap nem tartja elképzelhetetlennek egy új Balázs Béla Filmstúdió …

tovább

magazin

Ülj le és írj!

Forgatókönyvek nem íródnak maguktól. Létezik túlzásba vitt tervezés is. Van, ahol egész éjjel nem megy le a nap. Pár fontos tanulság a Script &…

tovább

hír

Együtt nevetni és együtt felhőkölni

Szeretünk filmeket nézni, szeretünk történeteket látni, szeretjük nézni a sémákat. Final Cut kritika.

tovább

magazin

Született lúzer

Nem szabad a műfaj renenszánszáról beszélni, de tény: nem felejtettük el, hogyan kell sorozatot készíteni. Új magyar sorozat a képernyőkön: a méltán…

tovább

hír

Az európai fesztiváligazgatók kiálltak Tarr Béla mellett

Tarr Béla meghívására Budapestre érkezett: Dieter Kosslick, a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál igazgatója, Thierry Fremaux, a Cannes-i Nemzetközi…

tovább
az összes dosszié

És mi van Tomival?

Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba

Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?

Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül

Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Mi is a mozi? Mi ez a világ, ahol mindenki szeretkezik, mindenki tegeződik és hazudik? Mi ez? Maga szerint ez normális?

Madame Lajoie / Amerikai éjszaka

Oszd meg! Az összes idézet