magazin
Idén tavasszal forgott le Holtai Gábor első nagyjátékfilmje. Az Itt érzem magam otthon pszichológiai dráma, thriller elemekkel, amelyben a Lovasi…
továbbhír
A Pitch_It@Berlinale forgatókönyvfejlesztő workshopot négy európai helyszínen rendezik meg, az első alkalmat pár hete a budapesti Goethe Intézetben…
továbbmagazin
Lovas Rozi és Molnár Áron a szereplői annak a kőkemény minidrámának, ami a saját gyerekük létezésért folyik egy bizottság előtt. Holtai Gábor…
továbbhír
Az HBO Max váratlan ajándékkal készült a magyar filmek kedvelőinek: megünnepelve a Magyar Film Napját, április 30-tól kezdve egy teljes héten át…
továbbmagazin
Június 4-én elején tíz filmes áll ki újra az Inkubátor Program szakmai zsűrije elé az első nagyjátékfilmjének tervével. Az Itt érzem magam otthon…
továbbhír
Bejutott a 45. alkalommal megrendezésre kerülő Clevelandi Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjába Holtai Gábor kisjátékfilmje, a Második kör. A…
továbbhír
Bejelentették a 2020-ban meghirdetett Inkubátor Program tíz döntős filmtervét, az írók és rendezők jövő május végéig fejleszthetik első…
továbbmagazin
A Második kör című kisfilm egy olyan ijesztő, alternatív Magyarországot ábrázol, ahol egy fiatal párnak szigorú bizottság elé kell járulnia, hogy…
továbbFriss
Megvannak az Inkubátor pitchfórumának idei nyertesei
Arany Medvét érő beszélő szoborral folytatódik a Mozinet Filmnapok
Todd Haynes lesz a zsűrielnök Berlinben
Turai Balázs poszt-gender influenszerekről szóló filmtervét díjazták
Gothár Péter kultfilmjével folytatódik a Filmrendezők klubja
Az évszakok ritmusára kibomló házassági történet forog Kurta Niké és Orbán Levente főszereplésével
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéEgyszer egy népszámláló ki akart kérdezni. A máját ettem meg szép nagy szemű babbal, és jó Chiantit ittam rá.
Dr. Hannibal Lecter / A bárányok hallgatnak