hír
Kern András 18 év után újra filmet rendezett. A Kossuth- és Jászai Mari-díjas művész ezúttal egy Vámos Miklós novellából készített „haláli”…
továbbhír
Horváth Lili első mozifilmje nyerte a legjobb filmnek járó Arany Bengáli Tigris díjat a kalkuttai nemzetközi filmfesztiválon. A Karlovy Vary-i és…
továbbmagazin
Péntektől péntekig tart Inkubátor Hetünk, ahol bemutatjuk a Filmalap Inkubátor Programjának résztvevőit. November 20-án a program Pitch Fórumán,…
továbbdosszié
Az Inkubátor Program elindításával a Magyar Nemzeti Filmalap 5 fiatal rendezőnek biztosít lehetőséget első animációs, dokumentum- vagy…
továbbmagazin
Hét éve kezdett neki a forgatókönyv megírásának, legszemélyesebb filmjét, az Anyám és más futóbolondok a családbólt egy napja láthatjuk a mozikban.…
továbbmagazin
Fekete Ibolya talán a legnehezebbre vállalkozott: saját édesanyja történetéből kiindulva anya és lánya kapcsolatáról készített filmet. Az Anyám és…
továbbhír
Október 19. és 22. között ukrán filmkülönlegességeket vetítenek az Urániában. A négynapos rendezvény a húszas évek avantgárdjának klasszikussá vált…
továbbhír
A Kontroll óta először fog Magyarországon forgatni Antal Nimród, jelenleg az Ambrus Attiláról szóló film forgatókönyvét írja.
továbbhír
A Cannes-i Filmfesztivál Résidence ösztöndíjprogramjának keretében készíti elő következő játékfilmjét Párizsban Reisz Gábor, a VAN valami furcsa és…
továbbmagazin
Két nap múlva már országszerte látható lesz a várva-várt Liza, a rókatündér. A közel nyolc évig készült filmről, a japán kultúráról és romantikáról…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié