hír
Hét díjra is esélyes Szajki Péter tavaly bemutatott komédiája Los Angelesben. A Tompos Kátya és Mohai Tamás főszereplésével készült Most van most a…
továbbhír
Az Európai Filmakadémia közzétette 13 filmből álló dokumentumfilmes listáját, amelyen magyar alkotás, Szabó Réka filmje is szerepel. A létezés…
továbbhír
Dombrovszky Linda Pilátus című filmjét beválogatták a Foreign Language Film Series 2021 elnevezésű programba, így a Szabó Magda regényén alapuló…
továbbhír
Két kategóriában is jelölték a Hír- és Dokumentumműsorok Emmy-díjára a 306 Hollywood című amerikai-magyar együttműködésben készült dokumentumfilmet,…
továbbmagazin
A Szünet egy kényes, életszerű helyzetet mutat be, ami szinte nap mint nap lejátszódik az ország szakiskoláiban. Kölcsey Levente kisfilmje minimális…
továbbhír
Nemes Jeles László rendezését a román filmszakma legnagyobb elismerésének számító Gopo-díjra jelölték a legjobb európai film kategóriájában.
továbbhír
Tóth Barnabás alkotása gyűjtötte idén a legtöbb, összesen 11 jelölést a Magyar Filmdíj mozifilmes szekciójában. Az Akik maradtak Szász Attila,…
továbbhír
Tóth Barnabás filmje nagyon közel került az Oscar-jelöléshez. Az Akik maradtak is szerepel a legjobb nemzetközi film kategória esélyeseinek…
továbbhír
Idén is van hazai vonatkozású jelöltje az egyik legrangosabb amerikai animációs díjnak. A Netflix Love, Death & Robots című sorozatának magyar…
továbbhír
Dombrovszky Linda új alkotása, a Szabó Magda regény alapján készült Pilátus című tévéfilm hét kategóriában is esélyes a rangos Milánói Filmdíjra.
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié