magazin
A 2019-ben Arany Oroszlánnal díjazott Joker nem tudta megúszni folytatás nélkül. Joaquin Phoenix szomorú bohóca visszatért Velencébe, és hozzá Lady…
továbbhír
Január első hetében az A24 – Mozinet Filmfesztivál keretében a néhány év alatt legendássá vált amerikai filmstúdió négy alkotását láthatják az…
továbbmagazin
Ígéretesen hangzott a Joaquin Phoenix és Ridley Scott nevével fémjelzett nagyszabású történelmi film a 18-19. század talán legnagyobb hatású…
továbbvideó
Így lesz világhódító francia császár Joaquin Phoenixből. Lehengerlően látványos előzetes érkezett Ridley Scott új történelmi eposzához, a Napóleonhoz.
továbbhír
Érdekelnek a világ legnagyobb filmfesztiváljainak nyertes alkotásai? Máshol nem latható filmkülönlegességekre vágysz? És mindezt otthon a kanapén, a…
továbbmagazin
Az Örökség és a Fehér éjszakák ünnepelt rendezője szürreális pszichológiai utazásra visz egy szerencsétlen, anyakomplexusos figurán keresztül,…
továbbhír
Pawel Pawlikowski, az Oscar-díjas Ida és a Hidegháború rendezője megtalálta új, megtörtént eseményeken alapuló filmje főszereplőit: a való életben…
továbbhír
Joaquin Phoenix a Joker után a C’mon C’mon című fekete-fehér családi drámával tér vissza a mozivásznakra. A film új előzetese egy szívhez szóló,…
továbbmagazin
Disznóól még sosem vált olyan szép és drámai helyszínné, mint Viktor Koszakovszkij fekete-fehér, narrátort és kísérőzenét is nélkülöző…
továbbmagazin
Meglepő helyről jött a western zsáner legújabb megmentője. Többek között A prófétát és a Rozsda és csontot jegyző francia Jacques Audiard úgy nyúlt…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié- Tam, mi a frászt csináltál az orroddal?
- Ugyan Andy! Marslakók jöttek érte!