hír
Tovább bonyolódik a Kojot, Kostyál Márk hányattatott sorsú filmjének ügye, ezúttal a film Facebook oldalán jelent meg egy kéretlen, politikai…
továbbhír
Kostyál Márk bemutatkozó nagyjátékfilmjét, a hazai mozikban szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt debütált, majd onnan a jónak mondható induló…
továbbhír
A KUBIK coworking közösségi irodában most induló Látókép Filmklub első alkalommal az elsőfilmes Kostyál Márk Kojot című kortárs westernjét mutatja…
továbbmagazin
A februári bemutató után hangos kritikai elismerésben részesült, mégis indokolatlanul hamar levették a műsorról Kostyál Márk bemutatkozó…
továbbmagazin
A Budapest Rooftop Cinemával összefogva, ma este indítjuk útjára a 'Magyarok a háztetőn' vetítéssorozatot, ahol egész nyáron át kortárs és kultikus…
továbbmagazin
Mű/Soron című sorozatunkban a hazai filmes szakma egy-egy képviselője ajánl egy vagy több mozgóképet, amit érdekesnek tart. Az egyetlen kritérium…
továbbmagazin
Kostyál Márknak sikerült nagyot gurítania első nagyjátékfilmjével - írtuk kritikánkban a Kojotról, aminek író-rendező-operatőrével arról…
továbbmagazin
Két, egymásnak feszülő akarat, birtoklási vágy és önfejűség. Kinek bizonyítási kényszerből, kinek a puszta hatalom érzéséért. A Kojot a tűzkői…
továbbmagazin
Az új év tucatnyi új magyar filmet is jelent, mi pedig örömmel kapkodjuk a fejünket a naponta kijövő premierdátumok, plakátok és előzetesek láttán.…
továbbmagazin
Idén is lelkesen látogattuk a forgatásokat és tűkön ülve várjuk az eredményeket. Szokásunkhoz híven most is összegezzük, hogy mely filmek azok,…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié