magazin
Az Ezüst Medvét nyert Nagy Dénes a Collegium Hungaricum Berlin vendége volt, ahol a román újhullám egyik neves forgatókönyvírójával, Răzvan…
továbbpodcast
Élt New Yorkban és Berlinben, utazott a transzszibériai expresszen, a Természetes fényt mindenképpen lettországi mocsaras erdőkben akarta…
továbbhír
Kihirdették a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál nagy presztizsű versenyprogramját, és két magyar film is szerepel benne. Nagy Dénes bemutatkozó…
továbbmagazin
Ötventől kezdtük el visszaszámolni azokat a kisfilmeket, amelyek az elmúlt tíz évben a leginkább velünk maradtak. Listánk második felében van Diák…
továbbmagazin
5 éve működik Magyarországon a Kreatív Európa Program Iroda, azóta számos filmtervet, produkciós céget és projektet támogattak a MEDIA alprogram…
továbbhír
A legjobb európai rövidfilmnek ítélték vasárnap Nagy Dénes Lágy eső című filmjét az angers-i nemzetközi filmfesztiválom.
továbbhír
Úgy tűnik, a magyar könyvadaptációkat külföldön is nagyon szeretik. Molnár Piroska chicagói kitüntetése után (erről bővebben itt) Nagy Dénes…
továbbhír
A portugáliai Vila do Condéban megrendezett Curtas nemzetközi filmfesztiválon a legjobb fikciós rövidfilm díját nyerte el Nagy Dénes Lágy eső című…
továbbhír
Nagy érdeklődés mellett mutatták be Nagy Dénes Lágy eső című kisjátékfilmét csütörtökön a 66. cannes-i filmfesztivál Quinzaine des réalisateurs…
tovább
Március 23-án érkezik a mozikba Szakonyi Noémi Veronika első nagyjátékfilmje. A Six Weeks / Hat hét főszereplője egy gimnazista lány, aki örökbe adja az újszülött babáját, de jogszerűen hat hete van, hogy meggondolja magát és visszakérje.
Versenyt fut az idővel egy tinilány az év egyik legjobb magyar filmjében
Nagydíjat nyert a Hat hét Tallinnban
a teljes dosszié
A Kojot négy lelke elképesztő látványvilággal meséli újra az indián teremtéstörténetet a mitikus Kojot figurájával a középpontban, közben évszázadokat előreugorva a klímaválság és a környezetrombolás témáját is beemeli a filmbe.
Filmhu podcast #69: Gauder Áron
Csodás mese, amiben egy manipulatív, kanos ragadozónak köszönhetjük a létünket
Beleringat, hogy milyen szép a teremtés, aztán megmutatja, hogy ezt most tönkre fogjuk tenni
a teljes dosszié
100 évet utazunk előre az időben Szamosi Zsófiával és Keresztes Tamással, egy olyan Magyarországba, ahol az emberiség túlélésének kegyetlen ára van. Bánóczki Tibor és Szabó Sarolta animációs sci-fije a 73. Berlinalénén mutatkozik be és március 30-án érkezik a mozikba.
Fát ültetünk egymás szívébe a túlélésért – Berlinben láttuk a Műanyag égboltot
„Komoly dolgokról is lehet animációs filmet készíteni” – Interjú a Műanyag égbolt rendezőivel
a teljes dosszié