magazin
A magyar labdarúgó-válogatott 1986 óta nem szerepelt világbajnokságon, hazai filmek azonban szerencsére azóta is készültek a fociról, előtte meg…
továbbmagazin
Ha nem bírod a kánikulát, iszonyodsz a strandtól, a nyár esti sörözésektől, és még a foci sem izgat, ajánlhatunk pár klasszikus és különleges filmet…
továbbmagazin
Múlt hét végén adták át a MAFILM Róna utcai telepén álló frissen felújított 3-4-es stúdióját. Mi ott jártunk és rendezőket, színészeket,…
továbbmagazin
A forradalom tíz (plusz egy) arca 1957-től 2013-ig. Hogyan látta 1956-ot Szabó István, Makk Károly vagy Bereményi Géza, és milyen Magyarországról…
továbbhír
Az Odeon 2013-ban Hetvenkedő címmel hetven filmből álló magyar filmtörténeti vetítéssorozatot indított, ahol a közönség az elmúlt hetven év…
továbbhír
Hat magyar játékfilmet tűz műsorra a nyugat-indiai Pune nemzetközi filmfesztiválja a napokban: Groó Diana, Jancsó Miklós, Makk Károly, Miklauzic…
továbbhír
Apa, Sátántangó, Szerelem, Szegénylegények, Szindbád… - a magyar filmművészet felejthetetlen mesterműveit tűzi műsorra a napokban a Leeds-i…
továbbhír
Idén még négy fesztiválra utazik Till Attila kisfilmje, Makk Károly lett a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia elnöke, és 23 ország filmjei…
továbbhír
Kurszkban nyerte el az Ezüst Vitéz díját Makk Károly legutóbbi alkotásáért, június közepétől egy hónapon át csak az interneten tekinthető meg a…
továbbhír
Tarr Béla Werckmeister harmóniák című világhírű filmjével kezdődött a magyar filmrendező munkásságának szentelt vetítéssorozat Moszkvában, az…
továbbFriss
Így éltek a nagyszüleink száz évvel ezelőtt
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié