podcast
Kamerával végigkövetni egy kisgyerek felnövését általában csak a lelkesen házi videózó szülőknek adatik meg. Mikulán Dávid 2011 tavaszán…
továbbmagazin
A KIX a felszínen egy nyers, megrázó portré Sanyiról, a budapesti fiúról, aki Mikulán Dávid (és a filmbe később csatlakozó Révész Bálint) előtt…
továbbhír
November végén érkezik a magyar mozikba a KIX című dokumentumfilm. Mikulán Dávid és Révész Bálint számos nemzetközi fesztiváldíjat elnyert alkotása…
továbbmagazin
Mikulán Dávid 12 évvel ezelőtt gördeszkával és egy kamerával járta a várost, amikor belefutott egy csapatnyi gyerekbe, élükön a kilenc éves…
továbbhír
A hétvégén adták át a 20. ZagrebDox dokumentumfilmfesztivál díjait, amelyek közül hármat, köztük a régiós verseny fődíját Révész Bálint és Mikulán…
továbbhír
A hágai Movies That Matter egyik versenykategóriájának fődíját és a fesztivál szakmai workshopjának Aljazeera-díjat is a KIX című dokumentumfilm…
továbbhír
Az elmúlt napokban több magyar siker is született a 25. Szarajevói Filmfesztiválon. Díjazták Révész Bálint és Mikulán Dávid problémás utcagyerekről…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéGerry Boyle őrmester / A Guardista