hír
A Mozinet Zsánerben elnevezésű középiskolásoknak szóló filmes vetélkedője a korábbi években rendkívül népszerű volt, mintegy félezer magyarországi…
továbbhír
Török Ferenc Isztambul című filmje a tervezett 2011. október 27-ei dátumnál csak később kerül a magyarországi mozikba.
továbbhír
Megállapodás született Az ember tragédiája moziforgalmazásáról, így 2011. december 8-án bemutatásra kerül Jankovics Marcell 23 évig készült…
továbbhír
A Mozinet.hu internetes portál jogelődje 1998-ban alakult, a filmes szakorgánum bázisán 2004 februárjától jelenik, jelent meg havi rendszerességgel…
továbbmagazin
Akinek van szeme a látásra, olvasson is! jeligével vágunk neki filmológiai és kritikai zarándokutunknak, mellyel a havonta esedékes stációknál…
továbbhír
Több magyar filmet is vetítenek a jubileumi 20. trieszti filmfesztiválon, Muhi András pedig a zsűriben foglal helyet. Megjelent a Mozinet…
továbbmagazin
Külföldről Sarah Polley és Andrzej Bartkowiak, Ponyvaregény és Anyátlanok, itthonról Az igazi Mikulás és a Csak szex és más semmi. Harry Potter…
továbbmagazin
A MOZINET novemberi számában az exkluzív külföldi interjúk mellett a magyar filmek dömpingje kapja a főszerepet, Robert Wise-ra retrospektívben…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéPető Attila / Ajándék ez a nap