hír
A Minden, ami fénynek tűnik női sorsokról mesél Indában. Payal Kapadia rendezőnő alkotása harminc éve az első indiai film, amely a Cannes-i…
továbbmagazin
Arany Medve-nyertes dokumentumfilmet vetítettek premier előtt a Mozinet Filmnapokon. A Dahomey - Kik vagyunk című alkotás azt örökíti meg, ahogyan…
továbbhír
A 14. Mozinet Filmnapok programjában novemberben Mati Diop formabontó dokumentumfilmje, a Dahomey – Kik vagyunk? szerepel. A mű idén elnyerte a…
továbbhír
Októbertől egészen jövő márciusig tart a Mozinet Filmnapok aktuális évada. A programban a filmek szerelmesei a legjobban várt fesztiválkedvenc…
továbbmagazin
A Cannes-ban díjazott Hogyan szexeljünk fiatal hősnője az egy hetes görögországi bulinyaralás alatt életre szóló leckét kap a szexuális konszenzus…
továbbhír
Az elmúlt év egyik legkülönlegesebb filmélményével, a legjobb dokumentumfilm Európa Filmdíjával kitüntetett Smoke Sauna Sisterhooddal folytatódik…
továbbhír
Az Arany Pálma-díjas Egy zuhanás anatómiája nagy sikerű októberi vetítése után novemberben az Életrevalók és az Eszeveszett esküvő rendezőinek új…
továbbhír
Októberben indul, és egészen jövő februárig tart a Mozinet Filmnapok következő évada. A mostani válogatásban öt alkotást láthatnak a filmek…
továbbhír
A Mozinet Filmnapok következő vetítésén az Oscar-jelölt A csendes lány látható. A film március elsején 19 órakor a Puskin moziban, valamint az…
továbbmagazin
A velencei filmfesztiválon bemutatott és márciusban a hazai mozikba is megérkező A vád két eltérő nézőpontból mutatja be egy buli eseményeit.…
továbbFriss
Így éltek a nagyszüleink száz évvel ezelőtt
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié