magazin
Michael Curtiz, alias Kertész Mihály, a Casablanca és további száz amerikai film rendezője, 1962-ben halt meg Hollywoodban. Bódy Gábor, a magyar…
továbbhír
Magyar filmes szakemberek tartanak workshopokat az idei Finnugor Filmfesztiválon, dokumentumfilmeseket várnak képzésre Szlovéniában, valamint…
továbbmagazin
Az ősi hiedelmeket, népmeséket feldolgozó, A gonosz természetrajza című horrorantológia premierét a miskolci CineFest fesztiválon tartották. Az…
továbbhír
Az angol rendező, Peter Strickland rendezésében Magyarországon készült A királylány és az átok című film, melynek világpremierje a texasi…
továbbhír
A 61. alkalommal megrendezett BFI London Filmfesztivál rövidfilmes díját egy amerikai-magyar koprodukció, a The Rabbit Hunt kapta, aminek…
továbbhír
Ma délután hozták nyilvánosságra a 67. Berlinale rövidfilmes versenyprogramját, ahol a The Rabbit Hunt című film mellett, nem csak az Egyesült…
továbbhír
Berkes Júlia (Proton Cinema) és Nedeczky Dóra (Mindwax) képviselik hazánkat a Luxemburgban megrendezett EAVE Producers Workshop 2016-os kiadásán,…
továbbmagazin
Péntektől péntekig tart Inkubátor Hetünk, ahol bemutatjuk a Filmalap Inkubátor Programjának résztvevőit. November 20-án a program Pitch Fórumán,…
továbbmagazin
2014-ben is sokat beszélgettünk filmesekkel, csak kérdeztünk és kérdeztünk, ők pedig meséltek nekünk. Hajdu Szabolcs, Pálfi György, Mundruczó…
továbbhír
A Transilvania Film Festival Fund pályázatán díjat nyert Cristina Grosan még előkészítés alatt álló projektje, a Nyíltan. Az alkotók a projektet…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié