magazin
Fábri Zoltán kezei alatt tanulta a rendezést, megörökítette az ózdi nehézipar összeomlását és az Edda széthullását, tabudöntögető filmet készített a…
továbbhír
Február 3. és 9. között öt többszörösen díjnyertes, egészestés dokumentumfilmet, továbbá egy rövidfilmet tesz elérhetővé a nemrégiben megalakult…
továbbmagazin
Magyar filmek sora lepi el ezen a héten a tévéműsort: több dokumentumfilm, játékfilm, kortárs rövidfilm, sőt Fekete Ibolya legújabb alkotásának…
továbbhír
Csütörtökön kezdődik a Szlovákiai Filmklubok Egyesületének rendezésében a Febiofest Nemzetközi Filmfesztivál, amelyen külön szekcióban mutatnak be…
továbbhír
A Szabadság, szerelem és a Puskás Hungary Nairobiban, Villányi Dániel kisfilmje nyert a cambridge-i Super 8 fesztiválon, és filmek a költészetről a…
továbbhír
Június 2-án a magyar filmé lesz a főszerep a kolozsvári Transilvania filmfesztiválon, Románia nagyszabású nemzetközi filmes találkozóján - tudatta a…
továbbhír
Elkezdődött Felméri Cecília legújabb filmjének forgatása, a Puskás Hungary-val indít a Londoni Magyar Filmhét, és Gamma néven új DVD forgalmazó…
továbbhír
Almási Tamás, Pater Sparrow, és Fonyó Gergely alkotását is díjazták Spanyolországban, itt az Astra Film Fesztivál legjobb diákfilmje, és hamarosan a…
továbbhír
Almási Tamás Puskás Hungaryje a legismertebb magyar életét, alakját mutatja be, a ritka alapos dokumentumfilm 2006 óta készült. Cikkünk a…
továbbhír
Nyúlfarknyi box office-elemzésünk két magyar filmre terjed ki, az Apaföldre és a Puskás Hungaryre, viszont túlnyúlunk a szokásos heti perspektíván.
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié