podcast
A Berlini premiert követően a magyar mozikba is megérkezett a Műanyag égbolt. Podcastunkban a rendezőkkel arról beszélgettünk, hogyan álmodták meg a…
továbbpodcast
Mit tanulhat ma a közép-európai ember az amerikai őslakosoktól? Egy egész világlátást, ami akár a jövőnk kulcsa is lehet – legalábbis Gauder Áron…
továbbmagazin
A megrázó archívokból, és az azok körülményeit feltáró interjúkból összeálló KIM már a tavalyi Verzión az egyik legnézettebb magyar film volt, és…
továbbmagazin
Az Affrikáta című rövidfilm főszereplője egy fogyatékkal élő gyermeket nevelő anya, aki a horvát tengerparton kerül morális dilemmába. Rendezője,…
továbbhír
A magyar rendezőt a Variety kérdezte állatkínzásról a rotterdami filmfesztiválon a Tutajosok című filmje kapcsán. Elek Judit szerint létfontosságú,…
továbbmagazin
Otthon mint az életünk túlzsúfolt múzeuma, őrülettől zsongó társbérlet, a valaha volt arisztokrácia nyomait őrző, iskolává alakított, omladozó…
továbbmagazin
A tavalyi év meglepetéssikere volt a Jóreménység-sziget, amelyben rendezője saját Tiszta-tavi elvonulását filmesítette meg. Az állami támogatás…
továbbhír
A gazdag életművéből eddig összeállított legnagyobb retrospektív programmal tisztelegnek Elek Judit filmrendező előtt a Rotterdami Nemzetközi…
továbbmagazin
Madarász Isti saját bevallása szerint mindig is arra vágyott, hogy végre megtalálják egy olyan, már létező forgatókönyvvel, amitől leesik az álla.…
továbbmagazin
A jogi egyetemről egy karibi árvaházon át vezetett az útja a dokumentumfilmig. Haditudósításról álmodozott, végül egy jezidi menekültet követett…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié