magazin
Október 3-án került a mozikba a Bolond Istók. A kosztümös, romantikus magyar film a 19 éves Arany János vándorszínész éveit mutatja be, aki később…
továbbvideó
Október 3-án érkezik a mozikba a Bolond Istók, ami az alig 19 éves Arany János vándorszínészként töltött fél évét követi 1836-ban, a reformkori…
továbbhír
Liber Ágoston főszereplésével tévéfilm készül az ifjú Arany János vándorszínész kalandjairól, Ferenczfy-Kovács Attila, legendás filmek díszlet- és…
továbbmagazin
Rohonyi Gábor és Vékes Csaba új vígjátékában egy cinikus, leszerepelt írót ér váratlan meglepetés, amikor nyakába szakad a felelősség még soha nem…
továbbvideó
Úgy tűnik, hogy a levitézlett író a karrierjétől, a nyugalomtól és a csajozástól is végleg elköszönhet, miután beköltözik hozzá a soha nem látott…
továbbmagazin
A Toldi szerzője fiatalkorában vándorszínésznek csapott fel, ám erről a korszakáról makacsul hallgatott visszaemlékezéseiben. Hegedűs Georgina és…
továbbvideó
A Szia, életem! című filmben Thuróczy Szabolcs bohém írófigurája küzd az örök ifjúság csábításával, az apaság emberfelettinek tűnő terhével, és az…
továbbmagazin
Megújult lelkesedéssel és friss energiákkal vágunk neki 2022-nek, el is jött az ideje, hogy összeszedjük milyen magyar filmekre fogunk idén beülni a…
továbbmagazin
Thuróczy Szabolcsnak a hirtelen jött apasággal kell megbirkóznia, Kovács Patrícia meg bőrszerkóban olvas mesét egy hatéves kisfiúnak. Vékes Csaba és…
továbbhír
A népszerű, de ihlethiányos író és sosem látott kisfiának nem várt találkozásáról szóló vígjáték, a Szia, életem! forgatása a napokban kezdődik. A…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié