hír
A kétszeres Arany Pálma-díjas, kegyetlen szatíráiról ismert norvég rendező munkásságát fogja át a cirko-gejzír mozi retrospektív vetítéssorozata,…
továbbhír
Ruben Östlund Lavina című filmjéből Pelsőczy Réka készít színpadi változatot a Belvárosi Színházban, az előadás a Katona és az Orlai Produkció…
továbbhír
„A filmkultúra történetének legfontosabb szakasza a mostani" – nyilatkozta az idei, 76. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál leendő zsűrielnöke. A…
továbbhír
A hétvégén Reykjavíkban tartották a 35. Európai Filmdíjátadót, ahol az este legnagyobb nyertese Ruben Östlund influenszerekről és dúsgazdagokról…
továbbmagazin
Az influenszerek összevesznek az éttermi számlán, a dúsgazdagokkal teli luxusjachton kitör a szarvihar, a lakatlan szigeten a WC-s néni az úr. A…
továbbhír
Szeptember 1. és 7. között 9. alkalommal rendezik meg a Skandináv Filmfesztivált a budapesti Art+ Cinemában. A fesztivál keretein belül egy héten át…
továbbhír
A szomorúság háromszöge című svéd vígjátéknak, Ruben Östlund rendezésének ítélte az Arany Pálmát szombat este a 75. cannes-i fesztiválon a Vincent…
továbbmagazin
A lengyel veterán rendező, Jerzy Skolimowski új filmjében egy szamár vándorútját követi, Csajkovszkij felesége beleőrül a szerelembe, Ruben Östlund…
továbbhír
A 75. cannes-i versenyprogramban három svéd film is szerepel, amelyeket a Vertigo Média forgalmaz majd Magyarországon. Ruben Östlund A szomorúság…
továbbhír
Erős mezőny versenyez idén az Arany Pálmáért, David Cronenberg, Park Chan-wook, Kelly Reichardt és Claire Denis új filmjei is szerepelnek a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéÉn vagyok én, te vagy te, sőt fekete, ki az őrült, én vagy te?
Martin Riggs / Halálos fegyver 2.