magazin
A K3-as blokk kisjátékfilmjei magasra tették a lécet. Nem feltétlenül hibátlan, de egytől-egyig színvonalas, figyelemre méltó alkotások.
továbbmagazin
A Malter Thomas és Pali találkozása Berlinben 15 év után. A találkozás még akkor sem egyszerű, ha már csak pár méter választja el őket egymástól,…
továbbmagazin
Csáki László Akutagava Rjúnoszuke Az ördög és a dohány című novellájából készítette el legújabb rövidfilmjét. A rendező már a nagyjátékfilm felé…
továbbmagazin
Egy új, interaktív televízió alapításánál lehettek jelen azok, akik ellátogattak a Madzag Filmegylet tájékoztatójára, elindult ugyanis a madzagtv.hu.
továbbmagazin
Horváth Lilit izgatják a nyári történetek. A tavalyi szemlén bemutatott Vakáció után, most egy Ottlik novellát dolgozott fel, két kamasz fiú…
továbbmagazin
A K1-es blokk kisfilmjei tematikus csoportot alkotnak: mind a négy alkotás az emberi kommunikációképtelenség okairól és lesújtó következményeiről…
továbbmagazin
Uszály a Dunán. Gondtalan nyári nap. A bográcsban pörkölt, hozzá kisfröccs. Ezenkívül persze minden a hajószabályzat szerint történik. Az egyik…
továbbmagazin
Cserhalmi Sára nem kapott könnyű feladatot osztályvezető tanárától, Grunwalsky Ferenctől. Egy széteső, vagy tán már szét is esett családot kellett…
továbbmagazin
Császi Ádám nem tágít a szociotól. A Gyengébb napok főhősei Imike, Irén és Böbe is lecsúszott, a társadalom peremén vegetáló emberek. Imike drogos…
továbbmagazin
A számos fesztiválon vetített és kitüntetett Gyerekek – Koszovó 2000 rendezője, Moldoványi Ferenc új, ismét gyermeksorsokról szóló filmje nemcsak…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié