magazin
Felméri Cecília kisfilmje apró, hétköznapi dolgokról, amelyek között talán van összefüggés. Az alkotás rendezőjét a 42. Magyar Filmszemle előtt…
továbbmagazin
Bagota Béla diplomafilmje modern Kafka történet egy házalóról, aki egy gyilkosság szemtanúja volt. Az alkotás rendezőjét a 42. Magyar Filmszemle…
továbbmagazin
Túri Bálint Márk kisfilmje Tikiről, aki bűvész szeretne lenni, ám bohócként alkalmazzák a Dolforo Cirkuszba. Az alkotás rendezőjét a 42. Magyar…
továbbmagazin
Csukás Sándor kisfilmje hét gyerekről, egy pincérről és egy születésnapról, amely Aix en Provance-ban a legjobb eredeti filmzene, Olaszországban…
továbbmagazin
Schwechtje Mihály kisfilmje egy fiúról, aki állatkereskedésben lakik. Az alkotás rendezőjét a 42. Magyar Filmszemle előtt e-mailben faggattuk.
továbbmagazin
Dankó István és Keresztes Gábor kisfilmje három férfiról egy kávézóban. Az alkotás rendezőit a 42. Magyar Filmszemle előtt e-mailben faggattuk.
továbbmagazin
Juhász Kata háromdimenziós technikával készült táncfilmje a születés perceit, az érzéki ingerek megjelenését és a tudat ébredését a tánc nyelvén…
továbbmagazin
Erdélyi Dániel kisfilmje arról, hogy miként élnek egy más mellett egy high-tech üzem dolgozói és a közeli putri lakói. Az alkotás rendezőjét a 42.…
továbbmagazin
Reisz Gábor kisfilmjének hőse egy nap a pincében rábukkan egy régi emlékre, amely nem hagyja nyugodni. Az alkotás rendezőjét a 42. Magyar Filmszemle…
továbbmagazin
Janisch Vera kisfilmje szerelemféltésről, féltékenységről. Az alkotás rendezőjét a 42. Magyar Filmszemle előtt e-mailben faggattuk.
továbbFriss
Így éltek a nagyszüleink száz évvel ezelőtt
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié