hír
Budapesten december 6-7. között ismét vár a tajvani dokumentumfilmek sokszínű világa. A Taiwan Dox célja, hogy bemutassa a tajvani kultúra mélyebb…
továbbhír
Bíbor pillangók és természetrombolás, hagyomány és modernitás, vendégmunkás sorsok és női szerepek: társadalmi szempontból is izgalmas filmekkel és…
továbbhír
A tajvani filmeké a főszerep a Corvin moziban december 2-án és 3-án. A Yankees dobójaként sztárrá vált tajvani baseball-játékosról szóló sportfilm,…
továbbhír
Tajvani ultramaraton futóról és olimpiára készülő szörfbajnokról is mutatnak be filmeket az ötödik Taiwan Dox tajvani dokumentumfilmes fesztiválon,…
továbbhír
Tajvani mozitörténet és útifilm, sportdokuk, történelem, nevelőintézeti lány sorsok, ausztronéz népcsoportok, valamint a sziget varázslatos…
továbbhír
Ismerd meg Tajvan világát és nyerj egy mellé új pendrive-ot is! A Taiwan Dox és a Filmhu közös nyereményjátékán tiéd lehet az 5 db 32GB-os “I Love…
továbbhír
Ősi kultúra, feldolgozhatatlan múlt, női sorsok, elmúlás és továbblépés, valamint Tajvan varázslatos természete állnak az idei Taiwan Dox Fesztivál…
továbbhír
A Palantír Film Alapítvány közleményben tudatta, hogy június elejétől bezár a Ráday utca 18. alatt mintegy tíz éve működö DocuArt Filmművészeti…
továbbhír
Második alkalommal rendezi meg a Tajvani Dokumentumfilm Napokat október 20-22. között a Toldi Moziban és a DocuArtban a Tajpej Képviseleti Iroda és…
továbbhír
Október 29. és 31. között Tajvan filmjeibe kaphatunk bepillantást. A Tajpej Képviseleti Iroda és a Palantír Alapítvány ekkor rendezi meg a Toldi…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéNos kérem, ez itt, ez a joint. A jointnak két vége van: az egyik vége össze van sodorva, a másik pedig nyitott. Vegyék a jointot a nyitott végével maguk felé, a hüvelykujjuk és a mutatóujjuk közé, így, mutatom!