hír
A Filmvilág legújabb számában többek között a francia tükörről, a magyar műhelyről, Carlo Lizzaniról, és a skandináv zsánerekről is olvashatunk. A…
továbbhír
Roland Galharague, Franciaország magyarországi nagykövete a francia Művészeti és Irodalmi Rend lovagi fokozatával tünteti ki Tarr Béla filmrendezőt…
továbbhír
Apa, Sátántangó, Szerelem, Szegénylegények, Szindbád… - a magyar filmművészet felejthetetlen mesterműveit tűzi műsorra a napokban a Leeds-i…
továbbhír
Az Európai Filmakadémia (EFA) nyilvánosságra hozta szombaton Sevillában a 2011-es jelöltek listáját. A torinói ló című filmet a 2500 EFA-tag a…
továbbhír
Az észak-franciaországi Beauvais-ban 21. alkalommal megrendezett filmfesztivál fókuszában a magyar filmművészet, Konrad Wolf-díjjal tüntették ki…
továbbhír
Tarr Béla mesterkurzust tart A torinói ló vetítését követően Wroclawban, A zöld sárkány gyermekei című film is szerepel a palicsi fesztivál…
továbbhír
A filmművészet gazdagításában betöltött rendkívüli szerepéért életműdíjjal tünteti ki Tarr Bélát a Libertas filmfesztivál. A világhírű magyar…
továbbhír
A legfrissebb Filmvilágban többek között szó lesz Tarr Béla "utolsó filmjéről", Fliegauf Benedek Anyaméhéről, és a Kontra-Hollywoodról is.
továbbhír
Magyarországról Gothár Péter örök érvényű játékfilmje szerepel a Kusturica-fesztiválon, a hónap filmjeként emlegetik a Londoni férfit a…
továbbhír
A Nicolas Cage főszereplésével készülő fantasyt februárig forgatják Magyarországon, megtalálták a 20th Century Fox magyar származású alapítójának,…
továbbFriss
Így éltek a nagyszüleink száz évvel ezelőtt
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié