hír
A nemzet színésze, a nemzet művésze, kétszeres Kossuth- és kétszeres Jászai Mari-díjas és Balázs Béla-díjas színművész, érdemes és kiváló művész…
továbbmagazin
Miközben odakint még javában tart a vénasszonyok nyara, a képernyőn a közelmúlt sikerfilmjei és klasszikusok adják egymásnak a kilincset, közben…
továbbmagazin
Tévéajánlónkban ezúttal is sorra vesszük a legizgalmasabb magyar filmeket a programból: ezerarcú Casanova, bakancslistás doktor és Kevin…
továbbmagazin
2017 rendkívüli sikereket hozott a magyar film tekintetében, a rangos díjak és jelölések mellett azonban nem feledkezhetünk meg a nagyszerű…
továbbhír
Október 19-én került a mozikba Mészáros Márta új alkotása, az Aurora Borealis – Északi fény, a filmet a bemutatása óta immár több mint 50.000 néző…
továbbmagazin
András Ferenc és Cserhalmi György két közös munkájával, rendhagyó szerelmes filmekkel, Radványi Géza feledhetetlen klasszikusával és nemzetközi…
továbbmagazin
Majdnem egy évtizedes kihagyás után tért vissza a nagyvászonra Mészáros Márta, az európai film egyik legjelentősebb alakja, aki magyar nőként…
továbbdosszié
Mészáros Márta nyolc éve nem készített nagyjátékfilmet, a három különleges női sorsot bemutató Aurora Borealisra azonban érdemes volt várni -…
továbbmagazin
Több riport- és dokumentumfilm után, nyolc év kihagyással tért vissza a nagyjátékfilmhez Mészáros Márta, a 60-as, 70-es évek egyik legnagyobb,…
továbbvideó
Három csodálatos nő főszereplésével érkezik október 19-én Mészáros Márta új filmje, az Aurora Borealis – Északi fény. A történetben egy kómában lévő…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié- Képzeld el, a múltkor olvastam egy képregényt, hát olyan állat dumák voltak benne!
- Mint például?
- Hát most azt így nem tudom...