magazin
Tizenöt percet kaptunk Velencében Berkes Julival és Reisz Gáborral a Magyarázat mindenre gálavetítése előtt, ami pont elég volt arra, hogy álmokról,…
továbbmagazin
Reisz Gábor harmadik nagyjátékfilmje, a Magyarázat mindenre összetett, sokszínű, fojtogató hangulatú társadalmi tabló a bipoláris Magyarországról, a…
továbbmagazin
Versenyt fut az idővel Enzo Ferrari az idén nyolcvan éves Michael Mann sokáig dédelgetett és végre megvalósult filmjében: hű portré az ötvenes évek…
továbbhír
Vermes Dorka első nagyjátékfilmjét Biennale College Cinema szekcióban mutatják be a velencei filmfesztiválon, de emellett versenybe került egy…
továbbhír
Adam Driver, Caleb Landry Jones, Mads Mikkelsen és Jessica Chastain is ott lesz a szerdán megnyíló 80. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválra érkező…
továbbhír
A 80. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon három kultikus európai filmes is versenyprogramba került a játékfilmjével. Luc Besson, Nikolaj Arcel és…
továbbhír
Bejelentették a 80. Velencei Nemzetközi Filmfesztivál programját, a hivatalos versenyre többek között Bradley Cooper, Agnieszka Holland, Ryûsuke…
továbbhír
A 80. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon mutatják be Reisz Gábor Magyarázat mindenre című új mozifilmjét és Vermes Dorka első nagyjátékfilmjét.
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié