Best of 2021

2021 végén szokásunkat folytatva összegyűjtöttük az év legjobb női és férfi alakításait, és sorrendbe szedtük a tíz kedvenc magyar filmünket is.

magazin

2021 legjobb férfi alakításai

Év végi összegzésünkben a színésznők után a férfiak következnek. Elvesztünk velük az erdélyi hegyekben, szembesültünk a drogfüggőség kínjaival és…

tovább

magazin

2021 legjobb női alakításai

Itt az év vége, az összegzés ideje, elsőként azokat a színésznőket emeljük ki, akik szerintünk a legerősebb alakításokat nyújtották idén. Volt,…

tovább

magazin

2021 legjobb magyar filmjei

Itt az év vége, az összegzés ideje. 2021 bőséges év volt a magyar filmiparban, ezért nehéz volt csupán tízet kiválasztani a best of listánkra.…

tovább

magazin

Kedvenc cikkeink 2021-ből

2021 sok kihívást hozott magával, de nagy örömünkre végre kinyitottak a mozik, megint lehetett élőben interjúzni és podcastelni, forgatásokra és…

tovább

magazin

Pillanatok, amiket magunkkal viszünk 2021-ből

Az év legjobb alakításai és filmjei után sorra vesszük az idei magyar termés legemlékezetesebb pillanatait, karaktereit és poénjait. Szilveszteri…

tovább

magazin

2021-ben ezeket dúdoltuk moziból hazafelé jövet

2021-ben nemcsak a bemutatott magyar filmek mennyisége volt magas, hanem a bennük felcsendülő dalok száma is. Többek közt a Nagykarácsony, a Külön…

tovább

fotó

2021 filmplakátokon

Továbbra is nagy rajongói vagyunk a kreatív filmplakátoknak, így 2021 zárásaként most sem maradhat el, hogy a legemlékezetesebb darabokat egy…

tovább
az összes dosszié

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié
 
hirdetés

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Minek annak szárny, aki úgysem érzi ha simogatja a szél?

Angyalok városa

Oszd meg! Az összes idézet