Digitális Erőmű

Új szakasz nyílik az ózdi erőmű történetében: ide költözik ugyanis, a Törzsgyár dél-keleti részén található mintegy százéves csarnokba a MaNDA új kutatási-fejlesztési-módszertani központja. Tudj meg még többet a Kultúrgyárról. 

hír

7. Magyar Filmtavasz Krakkóban

Iszka utazása, Ópium, Boldog új élet. Ez csak néhány cím a tíz díjnyertes magyar film közül, amely májusban Négy lengyel nagyvárosban - péntektől…

tovább

hír

Elkészült a Digitális Erőmű

November utolsó napjaiban véget érnek az építészeti munkák a Törzsgyár mintegy százéves csarnokában és Ózd új, országos jelentőségű kulturális…

tovább

magazin

Filmművészszövetség: Támogatás helyett támadás

Szinte mindenki a Filmalap elleni frontális támadásra számított az Uránia Moziban rendezett eseményen, de egy sokkal elkeserítőbb, a filmes szakma,…

tovább

magazin

Mécs Mónika: A producerkedéshez rengeteg női tulajdonság kell

Fekete Doboz, Konyec, Pánik, Kaméleon, Csicska, Csak a szél és Nejem, nőm, csajom. A lista impozáns, a közös halmazban pedig Mécs Mónikát találjuk,…

tovább

hír

A Csak a szél kapta a filmkritikusok fődíját

Fliegauf Bence Csak a szél című filmje kapta a B. Nagy László-díjat, a filmkritikusok fődíját, különdíjat kapott a Final Cut, Ónodi Eszter lett a…

tovább

hír

Kultúrgyár nyílik Ózdon

Néhány hónapon belül új szakasz nyílik az ózdi erőmű történetében: az éveken át elhanyagolt épület egy országos jelentőségű kulturális projektnek ad…

tovább

magazin

A magyar filmhang jelene és jövője

A február 1. és 3. között megrendezésre került Uránia Filmnapok a filmhang és a filmzene jegyében telt. A tematikához méltóan, az utolsó nap…

tovább

hír

A fúvógépház feltámadása Ózdon

Évtizedes tetszhalálból támadt fel az ózdi kohászati üzem volt Fúvógépháza, amely a Nemzeti Filmtörténeti Élménypark otthonává válik, és amely a…

tovább

hír

Animációs konzultációt tartott az NMHH

A Magyar Média Mecenatúra program pályázati folyamatának egyszerűbbé és tervezhetőbbé tétele érdekében tartott újabb szakmai konzultációt a…

tovább

magazin

Másként nézünk tévét

Sokan tévétörténelmi jelentőséget tulajdonítanak a pár nappal ezelőtt bemutatott House of Cards sorozatnak. A Netflix, online alapú videótéka (SVOD)…

tovább

hír

Digitális Erőmű épül Ózdon

Csütörtökön ünnepélyes keretek között mutatták be a "Kulturális GPS - Nemzeti Kulturális Térinformációs Rendszer Szolgáltató és Tanácsadó…

tovább

hír

Erőmű volt, kultúrközpont lesz

Megkezdődött a kulturális GPS - Nemzeti Kulturális Térinformációs Rendszer, Szolgáltató és Tanácsadó Multifunkcionális, Módszertani Központ jövőbeni…

tovább

hír

Sci-fire készül Pálfi György Berlinben

A Hukkle, a Taxidermia, a Nem vagyok a barátod, a Final Cut – Hölgyeim és Uraim rendezője Az Úr hangja című Stanislaw Lem-regény megfilmesítésével a…

tovább

hír

Kínai szuperprodukcióval kezdődött a Berlinale

Wong Kar-Waj kínai filmrendező A nagymester (The Grandmaster) című alkotásával elkezdődött csütörtök este a 63. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál…

tovább

hír

Tarr Béla magas francia kulturális kitüntetést kap

Roland Galharague, Franciaország magyarországi nagykövete a francia Művészeti és Irodalmi Rend lovagi fokozatával tünteti ki Tarr Béla filmrendezőt…

tovább

hír

Cinefest: Újabb 3 év a Jamesonnal

A Jameson Irish Whiskey magyarországi képviselete, a Pernod Ricard Hungary Kft. és a Jameson CineFest - Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál képviselői…

tovább

hír

Megjelent a World of Shorts berlini száma

A Daazo kisfilmes honlap gondozásában megjelenő World of Shorts magazin legújabb számában a Berlinaléra fókuszál. A filmfesztiválon nyomtatott…

tovább

hír

Pest megér egy estet! VOL.2.

Február 12-én indul a Városfilmklub második évada, amely Budapest kulisszái mögé enged betekintést, fővárosunk kultikus figuráinak és elismert…

tovább

hír

Filmrendező mesterképzés indul az SZFE-n

A Színház- és Filmművészeti Egyetem 2013-ben először indítja Filmrendező művész mesterszakát. A 4-8 fős osztályban zajló képzés komolyan veszi a…

tovább

hír

A Filmvilág februári tartalmából

A Filmvilág februári számában többek között a rabszolgatartó fekete Amerikáról, a magyar dokumentumfilmekről, Kerouac-ról, és Vinterbergről is…

tovább

hír

Ismét kisfilmes pályázat Rákospalotán

Budapest Főváros XV. kerületi Önkormányzat és a Csokonai Művelődési Központ harmadik alkalommal hirdet jeligés pályázatot fiatal magyar filmkészítők…

tovább

hír

Megjelent Syd Field újabb könyve!

Syd Field manapság a legnépszerűbb filmes forgatókönyvíró, akinek a módszereit befolyásos filmgyártók alkalmazzák a tökéletes forgatókönyv…

tovább

hír

Kész a Busho programja, a Sziréna sikere Mexikóban

Az internet megöli a filmkritikát, állítja a Filmkultúra augusztusi száma, amikor arra a kérdésre keresi a választ, hogy valóban a világháló…

tovább

hír

Végre mozikba kerül a Rózsaszín sajt, alakul a Cinefest

M. Tóth Géza Ergo című filmje tovább hódít a tengerentúlon, összeállt a szeptemberi Cinefest dokfilmes versenyprogramja, és a szemléről az utolsó…

tovább
az összes dosszié

És mi van Tomival?

Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba

Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?

Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül

Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Érdekel a szex, mint társadalmi jelenség.

Megtört ölelések

Oszd meg! Az összes idézet