magazin
Egy háromgyerekes anya 24 órányi küzdelmeiről forgatta le első nagyjátékfilmjét Szilágyi Zsófia, akit idén egy szem magyarként válogattak be a 71.…
továbbpodcast
A Terápiában az egész ország megismerte, a Mindenkivel pedig az Oscar-gála színpadára léphetett. Szamosi Zsófia most éppen a túlhajszolt, állandó…
továbbmagazin
Inkubátoros tervnek indult, FIPRESCI-díjas elsőfilm lett belőle: az Egy nap nem csak minket magyarokat, hanem a nemzetközi kritikusokat is…
továbbhír
Szilágyi Zsófia Egy napjában nyújtott alakításáért Szamosi Zsófia kapta a legjobb színésznőnek járó díjat az idei 40. Kairói Nemzetközi…
továbbhír
Első magyar filmként Szilágyi Zsófia alkotása nyerte a luxemburgi CinEast filmfesztivál nagydíját (Grand Prix). A Cannes-ban és Szarajevóban is…
továbbmagazin
Félő volt, hogy a külföldön díjakat halmozó Egy nap itthon érdektelenségbe süllyed, de szerencsére az embereket érdekli, milyen is az, amikor…
továbbhír
Hat film szerepel a legjobb elsőfilmeseket elismerő Európai Filmdíj jelöltjei között, köztük Szilágyi Zsófia Egy nap-ja is.
továbbhír
Örömteli hír, hogy idén is szerepel két magyar jelölt a világ egyetlen, kifejezetten az operatőri teljesítményre fókuszáló nemzetközi…
továbbhír
Újabb fontos mérföldkő kapujában áll Szilágyi Zsófia drámája, az Egy nap. Tavasszal Cannes-ban elnyerte a nemzetközi filmkritikusok díját, a…
továbbhír
Az Európai Filmakadémia idén is elkezdte összegyűjteni a jelöltjeit és felkérte az Filmkritikusok Nemzetközi Szövetségét (FIPRESCI), hogy sorolja…
továbbhír
A tegnapi bemutatkozás után ma másodszor is levetítik Szilágyi Zsófia Cannes-i FIPRESCI-díjas első filmjét a Sydney Nemzetközi Filmfesztivál…
továbbhír
Szilágyi Zsófia Egy nap címe filmje nyerte el szombaton a Filmkritikusok Nemzetközi Szövetségének (FIPRESCI) kategóriadíját a 71. cannes-i…
továbbvideó
Elkészült az előzetes Szilágyi Zsófi első nagyjátékfilmjéhez, amely két hét múlva debütál a 71. Cannes-i Filmfesztivál Kritikusok hete (Semaine de…
továbbhír
Egy magyar film már mindenképpen szerepel a cannes-i filmfesztiválon: Szilágyi Zsófia Egy nap című első nagyjátékfilmjét beválogatták a Kritikusok…
továbbhír
Almási Tamás a tokaji borvidékről készülő kreatív dokumentumfilmje és Szilágyi Zsófia elsőfilmje, az Egy nap forgatása kezdődhet a Filmalap gyártási…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié