hír
Elérkezett az idő, hogy összefoglaljuk, mire is járt a magyar moziba 2009 első negyedévében? Végignézvén az első negyedév filmjein kevés eget…
továbbmagazin
A K5-ös kisfilmes szekcióban futott Nagypál Orsi Hidegzuhany, a K8-asban pedig a Paktum című filmje. A London Film Schoolban két hónapja diplomázott…
továbbmagazin
Nagy Bálint, Kovács Péter és Lőrincz Nándor két kisfilmjét is láthatjuk az idei Szemlén, a K5 és a K8 blokkokban. Az Egyéjszakás és a Csak…
továbbhír
Harmadikként a kísérleti- és kisjátékfilmes zsűri is megtartotta több, mint két órán át tartó értékelését, melyen a zsűri a jelenlévő alkotók…
továbbmagazin
A Before Dawn után ismét magyar kisfilm keltette fel az operatőrök szaklapjának figyelmét: A repülés története kapcsán Erdély Mátyás operatőr és…
továbbmagazin
A húsz éves fesztivál Szombathelyre költözött: az évforduló mellett az újrakezdést is szeretnék ünnepelni a szervezők. A húzónevek Mika Kaurismaki,…
továbbmagazin
A K-8-as blokkban vetítették Pottyondy Edina A gyűjtő című kisjátékfilmjét, a rendezővel a bemutató után beszélgettünk.
továbbmagazin
Szituációs gyakorlat, állapotfilm, helyzetkép – mindaz, ami az idei Szemle K5 és K8 blokkjai alapján a kisfilmek között igazán trendi.
továbbhír
A Mikulás távoztával egy csomó nézettségi adatot találtunk a hócipőnkben. Mi, a magyar film angyalai ebből állítjuk össze a 2008-as magyar filmek…
továbbhír
Nemes Jeles László rövidfilmjének fesztiválkörútja a Reunion szigeten és Valenciában folytatódik, ahol Jancsó Miklós két filmjét is tűzik műsorra.
továbbmagazin
Egy profi fényképész különös történetekkel szórakoztatja a műtermében megforduló alanyokat, miközben elkészíti a kuncsaft által rendelt igazolvány-…
továbbmagazin
Az idei filmszemlén is gyenge szálak tartották össze a kisfilmblokkok tematikáját: a ”fiatalokról” szólnak az alkotások, de azért zavarba hozzák a…
továbbmagazin
Egzisztencialista vívódás, nagyvárosi gettóromantika és népies groteszk – ami elsőként tűnik fel a K7-es és K9-es szekció kisfilmjeiben, az a…
továbbmagazin
Keserűség, kiábrándultság, szomorúság, abszurd, a humor hiánya és némi kísérletezés jellemzi a K1, K2 és K3 rövidfilmjeit. A három blokk tíz…
továbbmagazin
Reisz Gábor Valakinek a valamije című kisjátékfilmjét a K5-ös szekcióban vetítették. A rendező szakos egyetemi hallgatót filmjének premierje után…
továbbmagazin
Az idei szemlén Pusztai Ferenc lett az év producere: a Czukor show és a Team Building alkotója Kocsis Ági második filmjével, a Pál Adrienn-nel éppen…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié