magazin
Egy gimnazista lány örökbe adja az újszülött babáját, de jogszerűen hat hete van, hogy meggondolja magát és visszakérje. Szakonyi Noémi Veronika…
továbbhír
Szakonyi Noémi Veronika Hat hét című, érzékeny és mélyreható drámája a nyílt örökbefogadás témáját dolgozza fel egy nehéz anyagi körülmények között…
továbbhír
Szakonyi Noémi Veronika a nyílt örökbefogadás témáját feldolgozó, „mélyreható drámája” nyerte szombat este a Just Film Grand Prix-t az ’A’…
továbbhír
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége Film- és Tévékritikus Szakosztálya és a Magyar Filmművészek Szövetsége Filmkritikus Szakosztálya 60.…
továbbhír
Szakonyi Noémi Veronika Hat hét címmel, a nyílt örökbefogadás témáját feldolgozó mozifilmje a franciaországi Arras filmfesztiváljáról elhozta a…
továbbhír
Az október 21. és 28. között megrendezett Boszporusz Filmfesztiválon kiemelt figyelem irányult a magyar filmművészetre. Szakonyi Noémi Veronika Hat…
továbbmagazin
A miskolci CineFesten mutatták be, és meg is kapta a fesztivál nagydíját szombat este Szakonyi Noémi Veronika Hat hét című filmje, ami azt az…
továbbhír
Szeptember 17-én, szombat este ünnepélyes zárógála keretében átadták a 18. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál díjait. Szakonyi Noémi…
továbbhír
Szarajevó és Miskolc után Varsóban is bemutatják a Hat hét című magyar filmet. Szakonyi Noémi Veronika várandós kamaszlányról szóló drámája…
továbbhír
A Szarajevói Nemzetközi Filmfesztiválon ma debütál a versenyprogramban Szakonyi Noémi Veronika megdöbbentő erejű bemutatkozó rendezése, a Hat hét. A…
továbbmagazin
Egy fiatal anya és a nyílt örökbefogadás folyamata áll Szakonyi Noémi Veronika televíziós filmjének középpontjában, amely a Nemzeti Filmintézet…
továbbhír
Az augusztus 12. és 19. között megrendezett 28. Szarajevói Filmfesztiválon mutatják be Szakonyi Noémi Veronika Hat hét című filmjét. A nyílt…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié