magazin
Az Eufória sztárja Rév Marcell kamerája előtt él át egy párkapcsolati viharokkal teli éjszakát, feltárul az influenszerek ellentmondásos világa,…
továbbmagazin
Tom Hanks élete első westernjében magához vesz egy indiánok által elrabolt kislányt, Zenthe Ferenc romantikus sétarepülésre visz, Enyedi Ildikó…
továbbmagazin
Könnyed szórakozásra vágysz? Ajánlunk karatét, káromkodó Nicholas Cage-et és francia mestertolvajt. Vagy inkább valami komolyabbra? Megnézheted egy…
továbbmagazin
George Clooney az égboltot kémleli a Föld megmentésének reményében, Shia LaBeouf pankrátort egy intézetből szökött fiúból, Sam Levinson és Rév…
továbbmagazin
Stork Natasa a Szabadság hídon várja a férfit, aki nem jön, Amerika kedvenc tinilánya újra összeomlik Rév Marcell kamerája előtt, David Fincher az…
továbbmagazin
Nincsenek mozik, nyolcra haza kell érni, ebben az időszakban kivételesen jól jönnek az online premierek. Egy kattintással elérhető az év egyik…
továbbmagazin
Árpa Attila római páncélban barbárokra támad, Gryllus Dorka titkos találkákra szökik ki a karanténból, Hugh Laurie pedig morális gátak nélküli…
továbbmagazin
Az olasz film nagyasszonya utcagyerekeket fogad örökbe, a II. világháború animált formában elevenedik meg, a Vaskabátok párosa kíséreteket…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié