Július 1-jén kezdték el publikálni a toplistát a Filmtett Facebook-oldalán, fokozva a várakozást, minden nap csak egyetlen filmcímet árulnak el. A visszaszámlálás a 11. helyezettnél tart, amikor a végére érnek, frissítjük a cikket.
Már most is erősen érződik az európai film dominanciája, eddig 2-2 magyar, illetve román film került fel a listára. Az efajta összesítéseket rendszeresen uraló Egyesült Államoknak mostanáig meg kellett elégednie két említéssel (Kill Bill és Mielőtt lemegy a Nap), ráadásul az utóbbi a párizsi helyszíne mellett a hangulata miatt is inkább érződik Európainak. Na de majd elemzünk, ha meglesz a teljes lista, úgyis mindenkit a filmcímek és a helyezések érdekelnek:
25 ÉV LEGJOBB 25 FILMJE
25. Taxidermia (2006)
24. Ne várjatok túl sokat a világvégétől (2023)
23. Dogville (2003)
22. A Faun labirintusa (2006)
21. A vadászat (2012)
20. A világ legrosszabb embere (2021)
19. Gyújtogatók (2018)
18. Mielőtt lemegy a Nap (2004)
17. Toni Erdmann (2016)
16. Kill Bill (2003-2004)
15. Lăzărescu úr halála (2005)
14. Leviatán (2014)
13. A torinói ló (2011)
12. A nagy szépség (2013)
11. Chihiro Szellemországban (2001)
A lista alakulását kövessétek a Filmtett oldalán, mi majd a végén frissítjük.
A toplista az alábbi kritikusok súlyozott listáiból állt össze: Zágoni Bálint, Zakariás Ágota, Papp Attila Zsolt, Buzogány Klára, Jakab-Benke Nándor, Németh Előd Szabolcs, Farkas Boglárka, Forró Boldizsár, Váró Kata Anna, Buzsik Turner Kriszti, Szabó R. Ádám, Berényi Csaba, Siklódi Lehel, Szterczey B. Szabolcs, Gyöngyösi Lilla, Lubianker Dávid, Bárány Bence, Incze Kata, Gyenge Zsolt, Sipos Géza, Varga Ferenc, Varga Dénes, Gelencsér Gábor, Kránicz Bence, Varró Attila, Vajda Judit, Klág Dávid, Huber Zoltán, Baski Sándor, Bujdosó Bori, Onozó Róbert, Vincze Teréz, Blos-Jáni Melinda, Kiss Dalma, Pauló-Varga Ákos, Virginás Andrea.


