Az Országos Rádió és Televízió Testület várhatóan nem kezd vizsgálatot a múlt vasárnapi A Hétben elhangzott riporttal kapcsolatban, amely szerint merényletre készültek Antall József miniszterelnök ellen 1991. augusztus 20-án, azonban ezt a CIA emberei meghiúsították.

A Magyar Szocialista Párt szerint A Hét műsora a közszolgálati televíziózáshoz méltatlanul hírlapi kacsákkal: az egykori miniszterelnök elleni merényletkísérlet hírével riogat, amelyet a közbiztonságért és nemzetbiztonságért felelős korábbi vezetők más orgánumokban kénytelenek cáfolni. Ezért az MSZP tegnapi közleményében azt javasolja, hogy az esetet vizsgálja meg az ORTT, mivel legalább annyira alkalmas a közbizalom és a köznyugalom rongálására, mint az RTL Klubban megjelent és nagy botrányt kavart Frei Tamás-riport, amelyben Orbán Viktor likvidálásának árát firtatta a riporter.

Az Országos Rádió és Televízió Tanács (ORTT) tegnapi ülésén megállapította, hogy a UPC elosztó rendszere, illetve az Antenna Hungaria AM-mikro-szolgáltatása elérte a médiatörvényben lefektetett maximális területi korlátozást, így a két szolgáltató nem terjeszkedhet tovább. A médiatörvény szerint ugyanis egy szolgáltató maximum az ország lakosságának egyhatodát érheti el. A testület egy tegnap meghozott döntésével emellett 1 millió forintos kötbér megfizetésére kötelezte a tv2 kereskedelmi csatorna működtetőjét, az MTM-SBS-t. Az indoklás szerint a kereskedelmi csatorna több esetben nem teljesítette közszolgálati vállalásait, illetve olyan műsorokat definiált közszolgálatiként, amelyeket a testület nem tart annak. Az egyik testületi tag példaként említette a csiszár.hu, illetve a Jó reggelt, Magyarország című magazinműsort, illetve régebbről a Piedone Hongkongban című filmet, amit ugyancsak közszolgálati műsorszámként kezelt a kereskedelmi csatorna. A tegnapi ülésen emellett a Magyar Televízió Rt. műsor-szolgáltatási jogosultságának pár perces felfüggesztéséről is döntöttek, miután a médiatörvényben meghatározott kötelező húszperces esti hírműsor gyakran pár perccel rövidebb a közszolgálati csatornán, valamint mert több alkalommal nem tartották be a szponzorációra vonatkozó szabályozást. Így például míg a médiatörvény tiltja, hogy hírműsort mások támogassanak, a híradó végén rendszeresen megjelenik a műsorvezetők ruháinak cége.

A szocialisták rendkívüli parlamenti beszámolót kérnek az MTV-től

A szocialista párt szükségesnek tartja az őszi ülésszak kezdetén a Magyar Televízió csonka kuratóriumának rendkívüli parlamenti beszámoltatását. A Magyar Televízió válsága tovább mélyült: az intézmény minden saját ingatlanát elvesztette, és az ÁPV Rt. által épített új székház sem készül el arra az időre, amikorra az ugyancsak az ÁPV Rt.-vel kötött szerződés értelmében a televíziónak el kell hagynia a Szabadság téri épületet. A köztelevízió sorsa így az ÁPV Rt. kezében van, és a gazdasági kiszolgáltatottság könnyen válhat újabb politikai kiszolgáltatottsággá. A válságot jelzi, hogy kétségessé vált még az ORTT által támogatott műsorok elkészülése is és megkérdőjelezhető a közbeszerzési pályázat nélkül megkötött hirdetésszervezési szerződés törvényessége.
(Népszava)