A két órán át tartó tanácskozás végén kihirdetett eredmény szerint 25 testületi tag szavazott bizalmat a jelöltnek, míg öten megválasztása ellen voksoltak. A társadalmi delegáltakkal kiegészült nagykuratórium kevéssel azt követően ült össze, hogy a pártok javasolta személyekből álló elnökség délelőtt épp a szükséges számú szavazattal állított jelöltet a tisztségre.
A Ki kicsoda című biográfia 2004-es kiadása szerint Cselényi László televíziós rendező, szerkesztő 1951-ben született Kolozsváron, ahol a hetvenes években pszichológiát, majd Bukarestben rendezést tanult. Szülővárosa bábszínházában kreativitáskutató, irodalmi referens és rendező volt, majd 1977-től négy éven át Bukarestben, a román televízió magyar adásánál tevékenykedett rendezőként, szerkesztőként. Ugyanilyen beosztásban dolgozott 1983-as áttelepülése után 13 esztendőn keresztül a Magyar Televízióban.
1996-tól a Duna Televízió szerkesztője, a Minoritates Mundi szerkesztőség vezetője, a millenniumi műsorok főrendezője, 2002 óta a budapesti Uránia Nemzeti Filmszínház Kht. ügyvezetője. Munkásságát 1999-ben Európa- és Tamási Áron-díjjal ismerték el.
Saját arculatú, markánsan nemzeti, össznemzeti jellegű kulturális-művészeti csatornát kíván a Duna Televízióból létrehozni a közszolgálati médium újonnan megválasztott elnöke, aki még nem kívánt nyilatkozni az általa tervezett szervezeti és személyi változásokról.
Cselényi László azt mondta, célja, hogy a csatorna ne akarjon igazodni más, kereskedelmi televíziókhoz. Szeretné, ha a Duna TV "nem akarná az életet, annak minden porcikájában leutánozni és tükrözni, hanem eldöntené végre, hogy mi legyen". Fontosnak nevezte, hogy "belföldön is nagyon szeressék" az egyébként a határon túli magyarságért létrejött adót.