Az Egyesült Államok első emberei által különösen kedvelt filmek között szerepel még a Casablanca, a Híd a Kwai folyón, valamint két Audrey Hepburn film, a Sabrina és a Római vakáció. Az elnökök kedvenc filmjeiről az USA-ban a múlt héten bemutatott All the Presidents’ Films című dokumentumfilm foglalkozik. A film alapját Paul Fisher, a Fehér Ház 1953 és 1986 közötti hivatalos gépésze által nyilvántartott adatok képezik.

Fisher hét elnökségen átívelő fehér házi munkaviszonya alatt összesen 5000 vetített filmet tartott nyilván. Burt Kearns, a dokumentumfilm producere szerint nem meglepő, hogy a Délidő ennyire népszerű, a magyarázat igen egyszerű.
"A film az elnök metaforájaként fogható fel. A főszereplő egy elbűvölő figura, aki megteszi, amit meg kell tennie. Egyedül van és helyesen kell döntenie. Éppen olyan, amilyennek egy elnök látni szeretné magát.”

Elnöki ciklusa alatt a legtöbb filmet Jimmy Carter nézte meg, összesen 580-at, és ő az egyetlen, aki felnőtt-korhatáros filmet, mégpedig az Éjféli Cowboy-t is kikérte. A nyilvántartásból többek között az is kiderül, hogy Richard Nixon 1970-ben azon a héten, amikor az USA titokban bombázni kezdte Kambodzsát, kétszer is megnézte a Patten című háborús filmet.

Egy másik érdekes történet a színészből lett elnökhöz, Ronald Reaganhez kapcsolódik, aki miután megnézte a The Day After című tv-sorozatot, elküldte meglátásait Nicholas Meyer rendezőnek, hogy szerinte hogyan kellene megvágni a filmet. Meyer ezen annyira megsértődött, hogy egyszerűen széttépte a Reagen tanácsokat tartalmazó papírt.

Bár Fisher még Clinton érkezése előtt elhagyta a Fehér Házat, a filmnek sikerült bemutatni a két legutóbbi elnök filmnézési szokásait is. Bush kedvenc filmje a hírek szerint a Ryan közlegény megmentése, de szintén szívesen nézi a Baseball álmokat és az Austin Powerst is. Clinton leginkább a Schindler listáját és Az angol beteget nézte, valamint Baz Luhrmann romantikus vígjátékát, a Kötelező táncokat.