Legkorábban ősszel írja ki a Magyar Televízió a készpénzes reklámidő értékesítésére szóló közbeszerzési pályázatot - tudta meg a Népszava. A részvénytársaság vezetői szerint ugyanis az In Média Kft.-vel június 1-jén kötött szerződés elég garanciát nyújt arra, hogy ne történhessen visszaélés. Az MTV közleménye szerint a szerződés "automatikusan megszűnik, ha az annak alapján szolgáltatott ellenszolgáltatás eléri a közbeszerzési törvényben meghatározott értéket".

Az 1995-ben elfogadott közbeszerzési törvény szerint - melynek hatálya alá tartoznak a közszolgálati műsorszolgáltatók is - pályázatot kell kiírni abban az esetben, ha az igénybe vett szolgáltatás értéke eléri a 9 millió forintot. Az összeghatár 2002. december 31-ig érvényes. Az MTV közleménye szerint: 2000 végén a részvénytársaság akkori vezetői, miután a reklámértékesítést, illetve annak eredményeit nem tartották megfelelőnek, tájékozódás céljából más hasonló, a tevékenységre alkalmas céggel, köztük az In Media Kft.-vel vették fel a kapcsolatot. A Szabó László Zsolt vezette televízió ugyanis felbontotta a reklámidőket korábban értékesítő ARBOmédia AG-vel kötött szerződését. A közbeszerzési pályázatot viszont - indoklásuk szerint - épp a volt elnök február 28-i lemondása miatt nem írták ki. Mendreczky Károly ügyvezető alelnök a helyzet ismeretében a közalapítvány kuratóriumához fordult, mely áprilisban úgy döntött, hogy az átmeneti időszakra kössenek szerződést az In Mediával.

Pető Iván szabad demokrata képviselő a szerződéskötést kifogásoló múlt heti tájékoztatóján azt mondta, hogy a céget senki sem ismeri és hogy az In Média soha nem foglalkozott reklámszervezéssel. Ezt egyébként korábban a cég ügyvezető igazgatója, Csortos Szabó Sándor is elismerte a Népszavának.

A kft. egyik munkatársa a lapnak korábban elárulta, hogy a céget az MTV-vel kötendő szerződés reményében hozták létre. A közszolgálati televízió korábbi elnöke, Szabó László Zsolt többször megpróbálta az In Média ügyét érvényesítés végett a kuratórium elé vinni, mint minden, 300 millió forintot meghaladó összegről szóló szerződést, ám a testület háromszor is visszautasította a megállapodásokat
(Népszava)