Pálfi György Taxidermiájára több, mint 26 ezren váltottak jegyet  Franciaországban, november 21. óta újabb magyar film a francia mozik műsorán, mely bizonyítéka annak, hogy nem Hajdu Szabolcs és nem Pálfi György az egyetlen „fecskéje” a magyar filmgyártásnak.

A Fehér tenyérrel foglalkozó cikk írója is figyelemre méltónak tartja a magyar rendezők új generációját, akik már tavaly is bizonyították tehetségüket azzal, hogy három filmmel is képviseltették magukat a Cannes-i Filmfesztiválon. A  szerző a fiatal generáció képviselői közt említi Hajdu, Pálfi, Mundruczó, Fliegauf, Török, Antal Nimród és Kocsis Ágnes nevét.

A szocializmusban nőttek fel, de a rendszerváltás után váltak felnőtté

Hajdu a vele közölt interjúban felhívja a figyelmet arra, hogy ez az a korosztály, akik még a szocializmusban nőttek fel, de már a rendszerváltás után váltak felnőtté. Meghatározó jelentőségű ez a kettősség, hiszen ennek köszönhetően másképp tekintenek a múltra, de másképp élik meg a jelent is, mint elődeik. Egy másik szempont, mely elválasztja ezt a generációt a korábbiaktól, hogy míg ez utóbbiak gyakran nyúlnak vissza a már megírt történetekhez, és készítenek adaptációkat, addig ők inkább a saját történeteiket mesélik.

Ilyen önéletrajzi ihletésű a Fehér tenyér is, melynek fő témája – a cikk szerzője szerint – az a belső utazás, melynek során a főhős képessé válik arra, hogy szembenézzen a gyerekkorában elszenvedett fizikai, és lelki megpróbáltatások-kal, és megszabaduljon a múlt béklyóitól. A rendező – ahogy többek között a Fehér tenyérben is – úgy mutatja be az elmúlt rendszer szociális, kulturális, és gazdasági vonatkozásait, hogy közben mindvégig az egyénre fókuszál – írja a Cineurope. Hajdu, mint ahogy azt az interjúban megjegyzi, törekedett arra, hogy ne az unalomig ismert sztereotípiákkal mutassa be a szocializmus világát, hiszen a mechanizmus az élet minden apró részletben ott rejlett.

A magyar mozilátogatók azonban addig sem maradnak Hajdu–film nélkül: a rendező új filmjét Off Hollywood címmel november 29-től vetítik a magyar mozikban.