Kapcsolódó anyagok
Forgalmazókat és mozikat támogat a Filmalap
Vizsgafilmeket támogat a Filmalap
Farkas Róbert, Behumi Dóri, Németh Juci, Rutkai Bori, Ferenczi György, Kiss Tibor, Lovasi András közreműködésével pilotfilm forog az utóbbi évek egyik legeredetibb és legérdekesebb zenei vállalkozásáról, a Budapest Bárról. A 6-8 napos forgatás műteremben, romkocsmákban és a Merlin Színházban zajlik, majd a Sziget fesztivál koncertjén folytatódik augusztus elején. A 12 percesre tervezett pilotfilm szeptember végére készül el, és látható lesz a népszerű videómegosztókon.
A pilot a Budapest Bár című egész estés dokumentum előtanulmányaként készül, a filmterv fejlesztése áprilisban kezdődött a Magyar Nemzeti Filmalap szakmai és anyagi támogatásával. A 2013-ra tervezett mozifilm a Budapest Bár bemutatása kapcsán enged bepillantást a magyar szórakoztató zene évtizedeket átívelő történetébe, a koncertezés világba, a cigányzene, a népzene, a pesti dal, a tánczene, a rock'n roll és az alternatív zene fogalmaiba, életérzéseibe. A zenéről és a zenélésről egyedi képet festő film személyes sorsokat, művészpályákat is a nézők elé tár majd, valamint egyedülálló hangulatú helyszíneivel magát a fővárost, Budapestet is bemutatja. A Budapest Bár című filmet a Cameofilm gyártja, producere Csáky Attila, társproducere, Gáncs Andrea, aki egyben a népszerű zenekar menedzsere is. A film rendezője és ötletgazdája Tóth Tamás. A Magyar Nemzeti Filmalap eddig meghozott döntéseivel öt egészestés dokumentumfilm fejlesztését támogatta, Sós Ágnes Szerelem patak című filmje a fejlesztési támogatást követőenMég több magazin
magazin
Petrovits Genovéva 2019-ben indította el saját filmgyártó cégét, a Kino Alfát. A cég széles portfólióval rendelkezik, több projektje kapott hazai és…
továbbmagazin
A monumentális Ózd-sorozat, a Sejtjeink, a Puskás Hungary és a Folyékony arany rendezője ezúttal a Kádár-kor gazdasági életének egyik legfontosabb…
továbbFriss
A kritikusok szerint ezek voltak 2024-ben a legjobb magyar filmek
Nézd meg a Fekete kutyát, és fogadj örökbe egy fekete kutyát!
Természetfilmeket és fotókat vár a veszprémi Planet Lans fesztivál
Új műtermeket adtak át a fóti filmgyártó bázison
Élőzenés kísérettel érkezik a Margitszigetre E.T. és Norman Bates
A 13 Oscar-díjra jelölt Emilia Pérez-zel folytatódik a Mozinet Filmnapok
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Lakos Nóra: Mindig is ezt a filmet szerettem volna megcsinálni
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié