A zsáner egyik legfontosabb alkotóeleme a harc. A Hét kardban Lau Kar Leung a Hong Kong-i akciómozik ikonikus alakja vállalta a küzdelmek megrendezését. A harcművészet gyakorlását az akciórendező nyolcévesen, édesapja tanítványaként kezdte. A ’60-as évektől akciójelenetek koreográfusaként, és kaszkadőrök irányítójaként dolgozott. Nevéhez fűződik a kungfu-filmek készítésében bekövetkezett változás, rengeteg különféle harcművészeti stílust fejlesztett ki filmjeihez (36th Chamber of Shaolin, Drunken Monkey, Drunken Master), és később a rendezésbe is belevágott.
A Seven Swords-ban, akár a Hősben, összegyűltek a Hong Kong-i filmipar legendás alakjai. A színészek közül talán Donnie Yen alakja a legismertebb. Yen 1963-ban Kínában született, szintén korán kezdett harcművészeti tanulmányokba, édesanyjától pedig Tai Chi-t tanult. Később ő is a legkülönfélébb stílusokat tanulmányozta, a Tae Kwan Do-tól a Wushuig. Első szerepét 19 évesen 1984-ben kapta a Drunken Tai Chi-ben, az igazi áttörést azonban a Once Upon a Time in Chine 2 jelentette. Azóta már többször rendezett, 1997-ben debütált A farkas legendájá-val (Legend of the Wolf). A Penge 2-ben az akciójeleneteket irányította és szerepelt is a filmben, de talán legérdekesebb összecsapása a Hősben volt, ahol a Hong Kong-i mozit „kinövő” és hollywoodi karriert befutó Jet Livel csapott össze.
Tsui Hark tehát kiváló anyaghoz nyúlt, igaz, nem egyszerű a sok szereplőt úgy irányítani, hogy karakterük kellőképpen megmutatkozzon, és még a nyugati mozikban is fogyasztható legyen. Eközben pedig még a műfajt is megújítani igen komoly vállalás. Az előzetes szerint a film premierje július 29-én lesz, és ha szerencsénk van, még az idén láthatjuk, hogy a figyelemreméltó alkotások szerzőjeként és megbukott hollywoodi akciómozik rendezőjeként is ismert filmes mit hozott össze, amikor ismét nekifutott a wuxiának.