A Fehér Isten Sevillából, az Ítélet Magyarországon Minkszből, a Laznie, a Paparazzi és az Újratervezés pedig Berlinből hozott haza elismeréseket. Ezen a hétvégén osztották ki a Los Angeles-i Magyar Filmfesztivál díjait is.
Los Angeles-ben átadták a hétvégén Magyar Filmfesztivál díjait. A legjobb film díját Szász Attila rendezése, A berni követ (Olvasd el kritikánkat!) és Men Lareida magyar főszereplőkkel forgatott svájci filmje, a Viktória - A zürichi expressz-t nyerte el (Olvasd el kritikánkat!). A legjobb elsőfilm díját Bodzsár Márk Isteni műszak című fekete komédiája kapta (Olvasd el kritikánkat!), a legjobb operatőr díjával A berni követ-ért Nagy Andrást méltatta a zsűri. A legjobb színésznő díját Farkas Franciska személyesen vette át a Viktória - A zürichi expressz című film főszerepéért. Csányi Sándor a Coming Out-ban nyújtott alakításáért a legjobb vígjáték főszereplő díját (Olvasd el kritikánkat!), Kulka János A berni követ-ért a legjobb dráma főszereplő díját kapta.
Varga Ágota A tartótiszt című dokumentumfilmjéért a Los Angeles-i Magyar Ház díját nyerte el. Az Alex Friedman Humanitárius díjat Daniel von Aarburg Magyarországon játszódó Carl Lutz című svájci filmje kapta meg.
A 14. Los Angeles-i Magyar Fimfesztivál a Laemmle’s NoHo7 moziban november 20-ig tart a Bunyik Entertainment szervezésében a Filmalap támogatásával, a műsoron 12 egész estés film, valamint rövid- és dokumentumfilmek.
Újratervezés - előzetes
Hajdú Eszter Ítélet Magyarországon című filmjével (Olvasd el kritikánkat!) Minszkben a nemzetközi filmfesziválon elnyerte a legjobb dokumentumfilm díját.
A Berlinben megrendezett Interfilm rövidfilmfesztiválon a MOME-én végzett Ducki Tomek nyerte a legjobb animáció díját Laznie című Lengyelországban készült alkotásával. A filmterveket bemutató Script Pitch program zsűrijének díját Osváth Gábor producer nyerte Paprazzi című rövidfilm tervével. A fesztvál keretében megrendezett Car Shorts rövidfilmes verseny fődíját Tóth Barnabás Újratervezés című alkotása kapta.
(forrás: Magyar Filmunió)
Még több magazin
magazin
Egy csapat elszánt anya közel harminc éve küzd azért, hogy a fogyatékkal élő gyermekének tisztességes lakhatást biztosítson arra az időre, amikor ő…
továbbmagazin
A vonatjegy-hamisításról szóló briliáns magyar animációs dokumentumfilm, az év legmegosztóbb testhorrorja és kedves karácsonyi mesék is érkeznek az…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié