Bunyik Béla, a fesztivál főszervezője, a Bunyik Entertaintment filmforgalmazó vállalat alapítója, a los angeles-i Magyar Film Barátai alapítvány vezetője kiemelte, hogy az amerikai közönség mindig az adott év magyar filmterméséből válogathat, bemutatásra kerülnek az Oscar- és Golden Globe-jelöltek és nem maradhatnak ki a programból a dokumentumfilmek sem. A filmforgalmazó elmondta, a magyar kultúra terjesztésében, tekintetbe véve az EU-csatlakozást is, rendkívül fontos szerepe lehet a kulturális rendezvényeknek, ezen belül a filmeknek. Mivel az amerikai nézők nem szeretnek feliratokat olvasni, a szinkron pedig tönkretenné az összhatást, általában az A-kategóriás fesztiválok értékelésére és a kritikusok véleményére adnak, nem úgy mint nálunk. Tehát elsősorban a sajtóvetítések játszanak nagy szerepet egy-egy film amerikai bemutatásában. Hivatkozott Makk Károly Játékos című filmjére, amely egy évig várt forgalmazóra mielőtt, a fesztivál-közönség kedvező fogadtatása révén, el nem kelt volna az amerikai piacon.

Makk Károly nyitófilmjén kívül egyébként ez a korábbi produkció is látható lesz a fesztiválon. A rendező, aki nem először utazik az álomgyárba, tapasztalatai alapján azt találta a legmeglepőbbnek, hogy az amerikai közönség igenis fogékony a belterjesnek tűnő témák iránt. Gödrös Frigyes, aki idén a Glamour-ral képviselteti magát, szintén arra hivatkozott, hogy a tengerentúli nézők nem hülye felnőtt gyerekek, akik idétlenségeket néznek.

A fesztivál szervezője minden évben ellátogat a Magyar Filmszemlére, ahonnan az általa jónak, vagy az amerikai közönség által fogyaszthatónak ítélt munkákat válogatja ki. Mivel a hazai alkotásoknak csak egy-egy feliratos kópiája utazza körbe a világot, a fesztivál létrejöttében fontos szerepe van a Filmuniónak is. Vajda Katalin a Filmunió részéről elmondta, előfordul, hogy az itthon ritkán vetített filmek külföldön sikeresebbek. Idén az európai alkotásokat műsorára tűző Beverly Hills-i Music Hall Theatre termeiben vetítésre kerülő négy dokumentum- és tizenkét játékfilm mellett a rendezvénysorozat programjának részeként a Los Angeles-i magyar konzul rezidenciáján Kertész Imre irodalmi Nobel-díjjal kitüntetett Sorstalanság című könyvéből tartanak felolvasást Szabados Mihály színművész közreműködésével.


5. Los Angeles-i Magyar Filmfesztivál programja:

A boldogság színe
Pacskovszky József
(2003, játékfilm, 35mm, színes, 86 perc)

A játékos
Makk Károly
(1997, játékfilm, 35mm, színes, 97 perc)

A püspök kertje
Forgács Péter
(2002, dokumentumfilm, video, színes, 57 perc)

A Rózsa énekei
Szilágyi Andor
(2003, játékfilm, 35mm, színes, 98 perc)

Az a nap, a miénk
Kézdi-Kovács Zsolt
(2002, dokumentumfilm, video, színes, 123 perc)

Az út vége
Almási Tamás
(2003, dokumentumfilm, video, színes, 58 perc)

Bánk bán
Káel Csaba
(2002, játékfilm, 35mm, színes, 116 perc)

Boldog születésnapot!
Fazekas Csaba
(2003, játékfilm, 35mm, színes, 99 perc)

Bolondok éneke
Bereczki Csaba
(2003, játékfilm, 35mm, színes, 108 perc)

Egy hét Pesten és Budán
Makk Károly
(2003, játékfilm, 35mm, színes, 90 perc)

Glamour
Gödrös Frigyes
(2000, játékfilm, 35mm, színes, 115 perc)

Rengeteg
Fliegauf Benedek
(2003, játékfilm, 35mm, színes, 95 perc)

Szerelemtől sújtva
Sas Tamás
(2002, játékfilm, 35mm, színes, 90 perc)

Sztracsatella
Kern András
(1996, játékfilm, 35mm, színes, 103 perc)

Táncrend
Gyarmathy Lívia
(2003, dokumentumfilm, 35mm, színes, 46 perc)