Varjúháj című rövidfilmjével az A-kategóriás Montreáli Filmfesztiválon versenyez Pápai Pici filmrendező. A fesztivált augusztus 23. és szeptember 3. közt rendezik meg Kanadában.
AVarjúháj főhőse egy kisfiú, aki anyukája betegségét és saját szorongását sötét,misztikus fenyegetésként éli meg, ami ellen egyedül ő veheti fel a harcot saját varázsereje segítségével. Apukája is retteg, hogy elveszítheti a feleségét, türelmetlen lesz a fiával és bezárkózik. Ahhoz, hogy segíthessenek azon, aki mindkettejük számára a legfontosabb, először egymáshoz kell utat találniuk.
A Varjúháj a Montreáli filmfesztivál rövidfilmes versenyszekciójában fog szerepelni. A film főszerepében Bánfalvi Eszter, Nagy Zsolt, Kovács Lehel és Bódis Leonárd láthatóak. Pápai Pici korábban olyan rövidfilmeket készített, mint a Párizsban játszódó Hátsó lépcső, vagy egy elidegenedett apa-lánya viszonyt feldolgozó Vallomás. A Varjúháj az NMHH támogatásában készült.
Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.