Rendhagyó dokumentumfilm a szomszédból! A nagy múzeum című filmet premier előtt mutatja be négy budapesti mozi.
A nagy múzeum mélyenszántó témákat is érint: hogyan lehet egybehangolni a műtárgyak megóvását a nyilvánosság elé tárással? Milyen szerepet játszik a művészet a nemzeti identitás reprezentációjában a politika és a turizmus területén? Johannes Holzhausen korábbi filmjeiben megismert jellegzetes stílusával óvatosan egyensúlyoz az egyedi pillanatok és az átfogó narráció között. A precíz kameramunka (Joerg Burger, Attila Boa) és a pontos vágás (Dieter Pichler) a nyugodt szemlélődés atmoszféráját teremtik meg, ahogy a film szereplői is egy olyan intézmény szolgálatában állnak, amely túlmutat az egyedi emberi sorsokon. Ebben az értelemben A nagy múzeum az ideiglenességről és a mulandóságról is szól. Összekapcsolja a múzeum napi ügyvitelének praktikumát a múlttal, a Habsburg Monarchia idejébe nyúló tradíciókkal és a műtárgyak időtlenségével.
Még több magazin
magazin
Nicole Kidman felrobban a gyönyörtől, ha parancsot teljesíthet a holland Halina Reijn filmjében: a Jókislány a női szexuális vágy beteljesítésén,…
továbbmagazin
Török Marcell áldokumentumfilmje zavarbaejtő kérdéseket feszeget az alkotói pozícióról, az alanyok kizsákmányolásáról, sőt, a halálhoz fűződő…
továbbFriss
Nyáron indul Horvát Lili házassági sci-fijének forgatása
Fesztiválsikerekkel tér vissza a 15. Frankofón Filmnapok
A világ legrosszabb embere és a fiatal Donald Trump újra találkoznak Cristian Mungiu új filmjében
Filmszakmai szervezetek nyílt levele
13 év után újra van Magyar Filmszemle, visszatér a magyar filmszakma egykori elsőszámú találkozóhelye. A Szemle nyitófilmje Schwechtje Mihály Sünvadászat című filmje, a programba közel 150 alkotást válogattak be, köztük játékfilmek, dokumentumfilmek és kísérleti filmek is megtalálhatóak, kis- és egészestés formátumban.
Igekötők, random történések, sünök és lájkok
Sokszínű filmszakmai beszélgetésekkel készül a 44. Magyar Filmszemle
Schwechtje Mihály családi drámájával indul a 44. Filmszemle
a teljes dossziéMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Lakos Nóra: Mindig is ezt a filmet szerettem volna megcsinálni
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
Filmgyár podcast #25: Zenés filmek
Filmgyár podcast #24: Újra itt a Maraton
a teljes dosszié