Az INFORG Stúdiót lovaggá ütő MMKA 4K Kuratóriumi határozat ellenére 2000 jó esetben is csak a szintentartás éve, a Stúdió további növekedését a Filmtörvény megszületése utáni időszakra teszi Muhi András producer.
Elkészült Fligeauf Benedek Beszélő fejek című áldokumentumfilmje, forog Bodó Viktor rendezésében a Citromfej című szatirikus elemekkel tűzdelt kisjátékfilm, valamint a csepeli gyártelepen az exlégó bunkerekben próbáló zenekarokról Oláh Lehel Zenés műszak című dokumentumfilmje. A BBS-sel és a Fórum Filmmel közös Papagáj című kisjátékfilmet Nemes Gyula rendező Politzer Péterrel vágja.
A játékfilm forgatókönyv pályázatokon támogatást nyert alkotók közül Szederkényi Júlia és Forgács Zsuzsa könyvei elkészültek. A Végh-Kálmánchelyi-Stefanovics hármas, Németh Gábor, Haraszti Zsolt, Brém-Nagy Ferenc és Politzer Péter pedig ezekben a percekben is szorgalmasan írják forgatókönyveiket.
A dokumentumfilm-tervek közül az előkészítési szakaszban van Szederkényi Júlia Szunyogh József zenepedagógusról szóló portréja és Dér András Báró Gencsy című filmje. Az arisztokrata Gencsy játszotta Magyar Dezső Büntetőexpedíciójában a mindenkit egy lófővel megelőző, osztagvezető főtisztet.
Az INFORG Stúdió kisjátékfilm-terveinek beindításához további pénzforrások szükségeltetnek. Rendezőjelöltjeink ebben a körben: Buvári Tamás, Kenyeres Bálint, Thernesz Vilmos és Fligeauf Bence.
Az általános- és középiskolákban bevezetésre kerülő új tantárgy a mozgókép- és médiaismeret tanárait segítő Mintaórák videón című 12 részes oktatófilm utómunkálatain dolgozik Hartai László és Muhi Klára.
A Jancsó CD-ROM forgalmazására a Kossuth Kiadóval kötött szerződést az INFORG Stúdió.
Az Aranymadár bemutatóját ősszel tartjuk a Művész moziban.
(Inforg)