Könyv, dal, videoklip és street art. Angyalosy Eszter és Baranyi Ákos egy összművészeti projektbe vágta a fejszéjét, hogy bemutassák a gyerek- és a felnőttkor közt húzódó „senkiföldjét” és a generációk között húzódó űrt. Ez a Wonderland Project. A kezdeményezés egy regénnyel indult, amihez egy zeneszám és egy videóklip is elkészült, a magyar underground élet kultikus figuráinak főszereplésével.
Angyalosy Eszter kulturális antropológusként szerzett doktori fokozatot, a populáris irodalom az egyik szakterülete. Szerkesztőként számos hazai sikerkönyv szerzőjének munkáját segítette. Baranyai Ákos, aka DJ Future, az Irie Maffia kultzenekar oszlopos tagja, de DJ-ként önállóan is gyakran fellép, partysorozatot szervez, alapító tagja és menedzsere a Bupino nevű underground rapformációnak. A két fiatal kreatív közös vállalkozása egy generációs regénnyel indult. A Bookline gondozásában jelent meg a Wonderland című könyv, amelyben két zenészfiú Ádám és Dogi rockegyüttest alapít és igazi közönség-kedvenccé válik, de a siker próbára teszi a barátságukat.
A Wonderland projektből azonban sokkal több lett, mint egy regény: a könyv fiktív zenekarának legnagyobb slágere, a What do you really wanna say már a valóságban is létezik, sőt egy remek klip is készült hozzá. A dalt Szekér Ádám, Horváth Gergely Ambrus és Baranyai Ákos keltette életre, a videóklipket pedig Angyalosy Eszter és Szőke Dániel rendező-operatőr készítette el. A szürreális klipben két újságíró felkeres egy kiöregedett dívát, aki élete utolsó nagy előadását készül bemutatni a riportereknek.
Wonderland: What do you really wanna say
A videóklipben a magyar underground élet ismert alakjai játsszák a főszerepet: a két slammer Horváth Kristóf-Színész Bob és Pion István - aki a közelmúltban a Saul fia című film egyik szereplőjeként is feltűnt - alakítja a riportereket, a furcsa lakás furcsa lakóit pedig az Irie Maffia tagjai Busa Pista, Szekér Ádám és Horváth Gergely Ambrus illetve Szlávy Eszter rúdtánc bajnok és Bocskay Magdolna alakítja.
13 év után újra van Magyar Filmszemle, visszatér a magyar filmszakma egykori elsőszámú találkozóhelye. A Szemle nyitófilmje Schwechtje Mihály Sünvadászat című filmje, a programba közel 150 alkotást válogattak be, köztük játékfilmek, dokumentumfilmek és kísérleti filmek is megtalálhatóak, kis- és egészestés formátumban.
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.