Ádámról és Béláról forgatott klipet az Ezüst Medve-díjas Kizlinger Lilla
Ne hagyd, hogy a gyűlölet vezesse a nyelved
Új videklippel jelentkezett a Carson Coma. A dal zenei stílusa a tőlük megszokott vidám és hebrencs indie popos vonalat viszi tovább, szövegében azonban komolyabb témák felé evez. A Pók azokról az emberekről szól, akik a saját hétköznapi szorongásaikat az LMBTQ közösségen vezetik le. A zenekar vágyaink megélésére, önmagunk elfogadására bíztat.
A klipet a Rengeteg - mindenhol látlak című film egyik szereplője, Kizlinger Lilla rendezte, akit alakításáért a legjobb mellékszereplőnek járó Ezüst Medvével jutalmaztak. Lilla jelenleg másodéves hallgató az Színház- és Filmművészeti Egyetemen filmrendező szakon, úgy néz ki, karrierje szinte egyszerre indul be rendezőként és színészként.
A video képi világa megidézi a Carson Coma korábbi, naivan nosztalgikus klipjeinek a hangulatát, bár nem egy konkrét történetet mesél el, a vége mégis felszabadító és katartikus. Hiába ez Lilla első próbálkozása kliprendezőként, ez egy cseppet sem érződik a végeredményen, a képek és a zene végig kiegészítik, segítik egymást.
A Pók a cikk megjelenésekor, alig egy nap leforgása alatt a 28. legfelkapottabb videó lett a magyar Youtube-on. Operatőre Kis Márton, vágója pedig Hegedüs Csenge volt.
A politikai thrillertől a neonfényes horroron át az önreflexív melodrámáig idén is egészen szélsőséges világok találkoznak a cannes-i vörös szőnyegen május 12. és 23. között. A versenyprogramban új alkotással jelentkezik Nemes Jeles László, két diákfilm is szerepel az idei cannes-i La Cinef versenyprogramjába, amelyek producere Gálosi Dóra, és Kreif Zsuzsanna pedig pszichedelikus animációval érkezik a Kritikusok Hete programjába. A fesztiválról idén is élőben tudósítunk, a hivatalos versenyprogramból és a mellékszekciók filmjeiből válogatunk.
„Bizalom, türelem és konzultáció. Ha ez megvan, működni fog a rendszer” – megkezdődött a közös gondolkodás egy új filmfinanszírozási struktúráról. A Filmreform2026 kerekasztal-beszélgetéseken a szakmai résztvevők közös javaslatcsomagon dolgoznak a hazai filmfinanszírozás és filmgyártás jövőjéről.
Április 2-től látható a hazai mozikban a kultikus Taxidermiát és Hukklét rendező Pálfi György legújabb filmje, amelyben egy tyúk szemén keresztül láthatjuk a világot.
Február 19-én mutatták be a mozikban Holtai Gábor első egész estés filmjét. A pszichológiai thriller történetében egy őrült család foglyul ejt egy magányos nőt, akiről azt állítják, ő a rég elveszett lányuk.