Emma Thompson harminc évet várt rá, hogy megtudja, milyen a jó szex
Előzetes érkezett a Minden jót, Leo Grande című filmhez
Az ötvenes, frissen megözvegyült Nancy egy nála fiatalabb szexmunkás segítségével próbálja meg bepótolni azt a tudást, amit a házassága alatt nem sikerült megszereznie. Emma Thompson és Daryl McCormack főszereplésével kerül a mozikba a berlini filmfesztiválon bemutatkozó Minden jót, Leo Grande, amihez most magyar feliratos előzetes érkezett.
A Minden jót, Leo Grande egy újabb nagyszerű alkalomnak tűnik arra, hogy az ezerarcú Emma Thompson megcsillogtassa különleges humorát és kisugárzását. Az ausztrál Sophie Hyde filmjében egy 51 éves frissen özvegyet alakít, akinek a három évtizeden át tartó házassága szexuálisan közel sem volt kielégítő. Férje halála után határozott lépésre szánja el magát: egy Leo Grande nevű szexuális szolgáltatásokat nyújtó férfival megpróbálja felfedezni, hogy mi is kell a jó szexhez.
A most megjelent előzetes alapján Nancynek elsősorban a saját gátlásait, a kommunikációs korlátokat kell legyőznie ahhoz, hogy élvezni tudja nem csak a szexet, hanem a saját és mások társaságát is.
Partnerét a kalandozásban Daryl McCormack alakítja, akit főleg a Peaky Blinders című sorozatból lehet ismerni. A rövid előzetes alapján a kémia kettőjük között nem csak a párnák közt, hanem az odáig vezető úton is nagyszerűen működik, és ez a közösen eltöltött három nap nem csak szexi lesz, hanem megható és szórakoztató is.
Sophie Hyde filmje két jelentős filmfesztiválon indította a karrierjét: Európában a 72. Berlinale programjában szerepelt, Amerikában pedig a Sundance közönsége láthatta először. A magyar mozikban szeptember 1-től látható.
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.