Laci és Klári elkeseredésében úgy határoz, hogy közös öngyilkosságot követnek el. Csatlakozik hozzájuk Béla, aki autólopásból él, és fegyvere is van. Útban Visegrád felé Klári egy utolsó elkeseredett kísérlettel felkeresi régi szerelmét, de az ügyet sem vet rá. Az erdőben Laci megöli magát. Klári és Béla egy fásult szeretkezés után a disszidálás mellet dönt, de megkönnyebbülnek, amikor a határőrökbe ütköznek. A sztori valóban megtörtént a hatvanas években.
Még több magazin
magazin
Szabó Iván és Petrik András képviseli Magyarországot a 75 tagot számláló, Kreatív Európa Irodák társszervezésében megvalósuló European Writers Desk…
továbbmagazin
Jackie Kennedy és Diana Spencer után Maria Callassal zárta le életrajzi trilógiáját a chilei rendező, Pablo Larraín, a Mariában a világhírű…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéTudod, öt évvel ezelőtt, ha kellett volna írnom egy listát azokról a dolgokról, amik sosem történhetnek meg...akkor az, hogy te egészen közelről kegyelemgolyót röpítesz a fejembe előkelő helyen szerepelt volna. De tévedtem volna, nem igaz?
A menyasszony / Kill Bill 2.