Előzetes érkezett Lévai Balázs zenés dokumentumfilmjéhez
Pécs+X=zene, hangzik el a Pécsi szál című dokumentumfilm előzetesében, amiben Szabó Simon, magát Indiana Jones-nak kikiáltva utánaered a rejtélynek: miért pont Pécs városából érkeznek a legsikeresebb hazai zenekarok? Mi a titkos összetevő, mi az X? Lévai Balázs zenés filmje május 9-től látható a mozikban.
A Kispál és Borz, a Halott Pénz, a Punnany Massif, a 30Y, Takáts Eszter és a Junkie Jack Flash és még sok más banda is Pécs városában alakult és vált utána sikeressé országszerte. A Pécsi szál (egy Kispál és a Borz számról elnevezve) előzetese egy fiktív játékkal kiszínezett, zenés dokumentumfilmet ígér, amiben a felsorolt zenekarok képviselői Szabó Simon oldalán mesélni kezdenek a pécsi múltról, a kezdetekről és a hatalmas sikerről, amit elértek.
Lévai Balázs otthonosan mozog a hazai könnyűzenében, ő volt a Wellhello-film, azaz a #sohavégetnemérős producere, megrendezte a Quimby-ről szóló Engedem, hadd menjen című dokumentumfilmet és életrajzi könyvet írt Lovasi Andrásról, a Kispál énekeséről is. Az előzetest a Robbit Creative készítette.
Pécsi szál
Rendező: Lévai Balázs Szereplők: Szabó Simon, Pallagi Melitta, Halott Pénz, Punnany Massif, Kispál és Borz, 30Y, Junkie Jack Flash Hossz: 73 perc Gyártási év: 2019 Bemutató: 2019. május 9. Forgalmazó: Budapest Film Zrt.
Borítókép: Pécsi szál FB / Lovasi András, Beck Zoltán, Szabó Simon
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.