filmhutv
Mészáros Péter szerint legújabb alkotása igazi női film. A 38. Magyar Játékfilmszemlén debütált Kythéra kiinduló ötletét Watteau Indulás Kythéra…
továbbfilmhutv
A Lassú tükör újabb dimenziói válnak láthatóvá, vagy homályosabbá? Egy Buharovval az álomfilm nyomában.
továbbfilmhutv
Vecsernyés János Emelet című filmje Kertész Imre Detektívtörténet című kisregényéből készült, Haumann Péter és Haumann Máté főszereplésével. A…
továbbfilmhutv
Bogdán Árpád első nagyjátékfilmje, a Boldog új élet a 38. Magyar Filmszemle elsőfilmes díját nyerte. A szemlén a rendező a filmhunak elmondta:…
továbbfilmhutv
Rohonyi Gábor a trenddel szemben él, öltözködik, gondolkodik és filmez. Nem tipikus "így jöttem" történetű elsőfilm a bankrabló nyugdíjasokról szóló…
továbbfilmhutv
Herendi harmadik nagyjátékfilmje a 38. Magyar Filmszemle zsánerfilmes fődíjáért verseng, saját, 147 megnézésre alapozott meghatározása szerint…
továbbfilmtanú interjúk
Gárdos Péter mivel nem vették fel a főiskolára, a magyar-orosz szak elvégzése után híradó rendezőnek állt, de álmáról nem mondott le:…
továbbfilmtanú interjúk
Kardos Sándort már gyermekként megigézte a fekete-fehér utcafotográfia és Henri Cartier Bresson munkássága. A bölcsészkar magyar szakáról vezetett…
továbbfilmtanú interjúk
Szabó István hosszan kereste első nagyjátékfilmjének az életre rácsodálkozó főszereplőjét, de miután rálelt Bálint Andrásra, öt filmen át nem…
továbbfilmtanú interjúk
Bereményi Géza már éppen elhatározta, hogy egy életre felhagy a forgatókönyvírással, amikor Nemeskürty István felkérte, hogy rendezzen filmet. A…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié