hír
Az Amerikai Filmoperatőrök Szövetsége, vagyis az ASC tagjai közé választotta a Saul fia, a Napszállta, A fészek és a Vaskarom operatőrét. Erdély…
továbbhír
A Locarno Filmfesztivál ideje alatt megrendezett Locarno Academy résztvevője lesz Rév Dániel, a Cinema Niche és a CineKorda munkatársa. A résztvevők…
továbbhír
Televíziós alkotások támogatásáról döntött az NFI: portréfilm készülhet a magyar animáció egyik legnagyobb mesteréről, Dargay Attiláról, Fodor Tamás…
továbbhír
Hosszú betegség után, 88 éves korában elhunyt Donald Sutherland Oscar életműdíjas, Golden Globe- és Emmy-díjas kanadai színész. A halálhírt a…
továbbhír
Magyar Mozgókép Életműdíj kitüntetésben részesült nemrég a MOZ.GO keretében Deimanik Tamásné Baba fénymegadó, Elek Judit forgatókönyvíró-rendező,…
továbbhír
Ismét jelentkezik a Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivál, melyet idén már a 12. alkalommal rendeznek meg Budaörsön. Nevezni több…
továbbhír
Június 28-tól július 2-ig a német rendező 1984 és 2000 közötti filmográfiájából öt alkotást lehet majd elcsípni mozivásznon szinkronnal, többek közt…
továbbhír
A Honvédelmi Minisztérium szakmai támogatásával készülő Operation Sámán munkacímű akciófilm az Aranyéletet és a Köntörfalakat is jegyző Dyga Zsombor…
továbbhír
Cannes-t, Camerimage-t és TIFF-et megjárt versenyzők, az utóbbi két év kiemelkedő magyar filmjei az operatőrök éves seregszemléjén. A Zsigmond…
továbbhír
A bolognai Biografilm Fesztivál fődíját nyerte el a hétvégén Zurbó Dorottya és Arun Bhattarai dokumentumfilmje. A boldogság ügynöke tovább folytatja…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié